ایام محرم 1398
1390/04/20 14:39:27
سرویس استان ها
عزت‌الله دهقانی:

مسئولان برای رفع مشکل ریزگردها راه‌حل مناسبی اتخاذ کنند

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با بیان این که در چند سال اخیر معضل گرد و غبار، آسیب جدی به بخش کشاورزی استان لرستان وارد کرده است، گفت: مسئولان باید برای رفع این معضل راه حل مناسبی را اتخاذ بکنند.
مسئولان برای رفع مشکل ریزگردها راه‌حل مناسبی اتخاذ کنند نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با بیان این که در چند سال اخیر معضل گرد و غبار، آسیب جدی به بخش کشاورزی استان لرستان وارد کرده است، گفت: مسئولان باید برای رفع این معضل راه حل مناسبی را اتخاذ بکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/3792.jpg مسئولان,برای,رفع,مشکل,ریزگردها,راه‌حل,مناسبی,اتخاذ,کنند Icana

"عزت‌الله دهقانی" در گفت‌و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که چند سالی است که کشور مورد هجوم پدیده ریزگرد قرار گرفته است، افزود: در سطح کشور بیشتر استان‌های غربی و جنوبی مانند لرستان، خوزستان و... با مشکل گرد و غبار مواجه شده‌اند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان این که بر اثر افزایش پدیده گرد و غبار در چند سال اخیر بخش کشاورزی استان لرستان آسیب جدی دیده است،  تصریح کرد: استان لرستان یکی از قطب‌های تولید‌ محصولات کشاورزی است، اما متاسفانه وقوع این پدیده باعث شده که خسارات جدی به این بخش وارد بشود.

دهقان با بیان این که طبق آمارهای اعلام شده از سوی مسئولان استان لرستان، بخش کشاورزی این استان در سال گذشته  به دلیل وقوع  پدیده گرد و غبار حدود 150 میلیارد تومان خسارت دیده است، افزود: این موضوع باعث شده که کشاورزان با مشکلات مالی شدید مواجه بشوند.

دهقان با بیان این که پدیده ریزگرد‌ بیشتر به محصولات استراتژیک استان لرستان اثر منفی گذاشته است، یاد‌آور شد: ریزگردهای عربی به محصولات کشاورزی مانند گندم و جو، بخش زنبورداری، بخش دامداری و محیط زیست استان خسارات فراوانی وارد کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تاکید کرد: مسئولان کشوری و استانی باید برای رفع مشکل ریزگردها و تبعات آن بر روی بخش کشاورزی و دامداری راه حل مناسبی را اتخاذ بکنند.

در حال حاضر استان لرستان با داشتن بیش از 848 هزار هکتار اراضی کشاورزی، 50 هزار هکتار باغ‌های مثمر، میزان بارندگی نرمال 570 میلیمتر، میزان 13.5 میلیارد مترمکعب آب تولیدی و خروجی از استان در طول سال و بیش از 6.5 میلیون راس دام سبک و سنگین یکی از قطب‌های مهم تولید در کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet