هدر موبایل
1390/04/20 13:56:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار نایب رئیس مجلس اوکراین:

مراودات پارلمانی پشتیبان قوی ارتباطات دولت‌ها است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نایب رئیس مجلس اوکراین مراودات پارلمانی را پشتیبان قوی ارتباطات دولت‌ها عنوان کرد و افزود: ظرفیت‌‌های قومی، صنعتی و اقتصادی دو کشور بستر مناسبی برای توسعه گسترش مناسبات اقتصادی در کشور بر اساس منافع مشترک است.
مراودات پارلمانی پشتیبان قوی ارتباطات دولت‌ها است رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نایب رئیس مجلس اوکراین مراودات پارلمانی را پشتیبان قوی ارتباطات دولت‌ها عنوان کرد و افزود: ظرفیت‌‌های قومی، صنعتی و اقتصادی دو کشور بستر مناسبی برای توسعه گسترش مناسبات اقتصادی در کشور بر اساس منافع مشترک است. https://cdn.icana.ir/d/019/1409.jpg مراودات,پارلمانی,پشتیبان,قوی,ارتباطات,دولت‌ها,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "علی لاریجانی" صبح امروز در دیدار نایب رئیس مجلس اوکراین و هیئت همراه با تأکید بر اهمیت جایگاه و نقش مجالس و همکاری‌های پارلمانی در مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی مراودات پارلمانی را پشتیبان قوی ارتباطات دولت‌ها دانست و اظهار داشت: با توجه به تحولات منطقه، مجلس شورای اسلامی برقراری روابط گسترده سیاسی، اقتصادی و پارلمانی فی‌مابین دو کشور را برای ایجاد آرامش و ثبات پایدار در منطقه مفید می‌داند و از آنها حمایت می‌کند.

وی با اشاره به تحولات منطقه بر ضرورت انجام رایزنی‌های نزدیک سیاسی فیمابین دو کشور پیرامون موضوعاتی نظیر مبارزه با تروریسم، مبارزه با مواد مخدر و شرایط اخیر در منطقه تأکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بر اهمیت تقویت همکاری‌های اقتصادی، صنعتی، علمی فیمابین و بهره‌گیری از ظرفیت‌های وسیع صنعتی دو کشور برای ارتقای سطح مبادلات اقتصادی ـ تجاری دوجانبه تأکید کرد و گفت: ظرفیت‌‌های قومی، صنعتی و اقتصادی دو کشور بستر مناسبی برای توسعه گسترش مناسبات اقتصادی در کشور بر اساس منافع مشترک است.

وی در همین زمینه برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را برای شناخت زمینه‌ها و فرصت‌های همکاری فیمابین ضروری دانست.

"ولادیمیرویچ تمنکو" نایب رئیس مجلس اوکراین نیز در این دیدار بر اهمیت گسترش همه‌جانبه همکاری‌های دوجانبه برای کشور تأکید کرد و گفت: برنامه‌های وسیعی برای فعال کردن ارتباطات دو کشور در حوزه‌های مختلف به‌ویژه فرهنگی،‌ آموزشی، علمی و اقتصادی در دست اجراست که برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی می‌تواند روند اجرای آنها را تسریع کند.

وی سفر خود به تهران و گفت‌وگو و تبادل‌نظر با مقامات سیاسی ـ پارلمانی جمهوری اسلامی ایران را بسیار مفید و گامی مهم در تقویت همکاری‌های فیمابین دانست و خاطرنشان کرد: تقویت روابط با ایران به‌ویژه در زمینه‌های اقتصادی و انرژی یک سیاست راهبردی اوکراین است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet