هدر اصلی
1390/04/20 16:20:22
سرویس فرهنگی
غضنفرآبادی:

مراقب باشیم از جایگاه پایتخت فرهنگی جهان اسلام، علیه اسلام استفاده نشود

عضو فراکسیون روحانیون با بیان اینکه وهابیت عربستان دغدغه معرفی فرهنگ اصیل اسلامی را ندارد، انتخاب مدینه به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را دارای شائبه‌های سیاسی دانست و خاطر نشان ساخت: عربستان تلاش می‌کند تا با این کارها حکومت خود را توجیه کند.
مراقب باشیم از جایگاه پایتخت فرهنگی جهان اسلام، علیه اسلام استفاده نشود عضو فراکسیون روحانیون با بیان اینکه وهابیت عربستان دغدغه معرفی فرهنگ اصیل اسلامی را ندارد، انتخاب مدینه به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را دارای شائبه‌های سیاسی دانست و خاطر نشان ساخت: عربستان تلاش می‌کند تا با این کارها حکومت خود را توجیه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/59.jpg مراقب,باشیم,از,جایگاه,پایتخت,فرهنگی,جهان,اسلام،,علیه,اسلام,استفاده,نشود Icana

"موسی غضنفرآبادی" در گفت‌وگو با خانه ملت (www.icana.ir) درباره انتخاب مدینه به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2013 گفت: اگر این انتخاب بدون حساسیت‌های قومی و مذهبی صورت گرفته باشد، می‌تواند حائز اهمیت باشد و موجب وحدت و همدلی و پیشرفت شود؛ اما اگر بخواهد بی‌جهت حساسیت‌های قومی و مذهبی را تحریک کند و موجب نگرانی‌های بی‌جا شود، نمی‌تواند موفقیتی را به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم بم در مجلس با بیان اینکه اگر خوش‌بین هم باشیم، پشت این اتفاق داستان‌های سیاسی خوابیده است، ‌افزود: با توجه به اینکه در عربستان حکومت سلطنتی حاکم است و فضایی به دست وهابیت آنجا ایجاد شده، کسانی که نام خود خادمین حرمین گذاشته‌اند در صدد هستند که حکومت خود را توجیه کنند و در دنیا که دیگر حکومت‌های سلطنتی قابل پذیرش نیست، ادعا کنند محبوبیت و مشروعیت دارند و برای همین به چنین اعمالی از جمله تلاش برای مطرح شدن به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام دست می زنند.

وی درباره شائبه سیاسی کاری در این انتخاب اظهار کرد: در عربستان وهابیت حاکم است و برخی احکام مهم دین اسلام و حتی توسل به خود پیغمبر را زیر سوال می برند و به نظر من واقعا دل آنها نسوخته که بخواهند فرهنگ اصیل اسلامی را معرفی کنند که به عنوان پایتخت فرهنگی انتخاب شوند و پشت این قضایا هرچقدر هم که خوش بین باشیم، جریان‌های سیاسی خوابیده است.

عضو فراکسیون روحانیون درخصوص اقدام سازمان آیسسکو جهت معرفی یک شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام توضیح داد: اگر پشت پرده چیزهایی نباشد که دیگر اقوام و مذاهب را تحقیر کنند، می تواند کار پسندیده ای باشد اما اگر نیت های شومی به دنبال آن باشد، قطعا این کار مضر خواهد بود و مناسب نیست.

غضنفرآبادی با بیان اینکه ما باید با نیت خیر به این اتفاقات نگاه کنیم، اظهار کرد: کشور ما در مرحله اول باید با نیت خیر به آنها نگاه کند؛ ضمن اینکه مراقب باشیم از آن سوء استفاده نشود که بخواهند مسائل خودشان را در قالب پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی و نیات پلید خود را پیاده کنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی ادامه داد: البته ما فعلا ناگزیریم خوش‌بینانه به موضوع نگاه کنیم؛ اما باید مراقب هم باشیم از جایگاهی که به اسم پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده، علیه اسلام استفاده نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet