هدر اصلی
1390/04/20 15:53:49
سرویس بین الملل
سروری با اشاره به سفر صالحی به اسلوونی و اتریش:

سفرهای وزیر خارجه به اروپا باید توسعه یابد

رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه سفرهای وزیر امور خارجه به اروپا باید توسعه پیدا کند، گفت: امیدواریم با توسعه هدفمند این سفرها شاهد ایجاد فضاهای‌ جدید دیپلماتیک باشیم.
سفرهای وزیر خارجه به اروپا باید توسعه یابد رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه سفرهای وزیر امور خارجه به اروپا باید توسعه پیدا کند، گفت: امیدواریم با توسعه هدفمند این سفرها شاهد ایجاد فضاهای‌ جدید دیپلماتیک باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/457.jpg سفرهای,وزیر,خارجه,به,اروپا,باید,توسعه,یابد Icana

" پرویز سروری" در گفت‌و گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به سفر وزیر امور خارجه به اتریش و اسلوونی،  گفت: هر مقدار دیپلماسی ما تحرک بیشتری داشته باشد، به نفع خودمان تمام خواهد شد. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات واسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: دیپلماسی یعنی تحرک، ارتباط، گفت وگو و دیالوگ و اگر وزارت امور خارجه و دیپلماسی کشوری اینها را نداشته باشد عملا به نقطه مرگ خود رسیده است. 

 عضو کمیسیون امنت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: به همین دلیل ما فکرمی کنیم اقدام انجام گرفته و سفر وزیرامور خارجه به اروپا مناسب است و باید توسعه پیدا کند. 

 

ایران باید با کشورهای مختلف ارتباط داشته باشد

 وی با تاکید براینکه ایران باید با کشورهای مختلف ارتباط داشته باشد، گفت: باید بتوانیم حرف حقمان را ازمجاری رسمی به آنها منتقل کنیم و با ایجاد فضای مناسب گفتمانی زمینه‌های حضور خود را درعرصه‌های مختلف بین المللی، به صورت جدی‌تری فراهم کنیم. 

 سروری با اشاره به تلاش آمریکایی‌ها برای محدود و منزوی کردن ایران،‌ یادآور شد: ایران تا به حال نشان داده که با راهکارها و ترفندهای سیاسی فعال و شناور جلوی این انزوا را گرفته  و عملا آمریکا را منزوی کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: از این جهت ما فکر می کنیم که این سفرها می تواند آغاز خوبی باشد و امیدواریم با توسعه هدفمند آن شاهد ایجاد فضاهای‌ جدید دیپلماتیک باشیم.

نخستین سفر "علی اکبر صالحی" در مقام وزارت امور خارجه  از امروز به دو کشور اسلوونی و اتریش آغاز شده است.

صالحی پیش از ظهر امروز به وقت محلی در نخستین مرحله از سفر خود به اروپا در صدر هیئتی وارد "لیوبلیانا" پایتخت اسلوونی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet