هدر اصلی
1390/04/20 15:36:59
سرویس اقتصادی
رضاحسینی با تأکید بر لزوم حمایت از واحدهای تولید سیمان و آجر:

مصرف سوخت در صنایع انرژی‌بر باید بهینه شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، حمایت دولت از صنایع سیمان و آجر و به‌سازی نحوه مصرف سوخت در آنها را خواستار شد و گفت: به جای خط اعتباری انرژی که به واحدهای سیمانی و آجر داده می‌شود، بهتر است به این دو صنعت انرژی‌بر کمک بلاعوض شود.
مصرف سوخت در صنایع انرژی‌بر باید بهینه شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، حمایت دولت از صنایع سیمان و آجر و به‌سازی نحوه مصرف سوخت در آنها را خواستار شد و گفت: به جای خط اعتباری انرژی که به واحدهای سیمانی و آجر داده می‌شود، بهتر است به این دو صنعت انرژی‌بر کمک بلاعوض شود. https://cdn.icana.ir/d/019/8453.jpg مصرف,سوخت,در,صنایع,انرژی‌بر,باید,بهینه,شود Icana

"مصطفی رضا حسینی قطب‌آبادی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حمایت چندانی از صنعت آجرسازی نشد و تسهیلات بازسازی و نوسازی نیز به تعداد بسیار محدودی از واحدها رسید.

نماینده مردم شهربابک شورای اسلامی، تصریح کرد: تولید آجر در کشور با توجه شرایط کنونی، صرفه اقتصادی ندارد.

وی ادامه داد: بیشتر آجرپزی‌ها هم‌اکنون با کمبود نقدینگی روبه‌رو هستند و در یک سال گذشته نیز اقدام خاصی برای بهینه‌سازی خطوط تولید آجر در کشور انجام نشده است، با این وجود مسئولان بارها اعلام کرده‌اند که آجرسازی جزو صنایع انرژی‌بر کشور است.

آمارها نشان می‌دهد که مصرف انرژی تولیدکنندگان آجر در ایران حدود سه برابر استانداردهای جهانی است؛ بر اساس آخرین آمار حدود هفت‌هزار کارخانه با تولید 50 میلیون تن آجر در کشور فعالیت می‌کنند که حدود چهار میلیارد لیتر نفت کوره انرژی مصرف می‌کنند؛ مصرف انرژی حرارتی تولید آجر و بلوک در ایران بیش از 2.5 تا سه برابر استانداردهای جهانی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet