هدر اصلی
1390/04/20 15:50:04
سرویس فرهنگی
فاطمه رهبر:

سینمای بومی موجب توسعه گردشگری می‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس توسعه سینمای بومی را عامل مهمی در توسعه توریسم و صنعت گردشگری در کشور دانست و تاکید کرد: نمایش دادن قابلیت‌های جغرافیایی و جاذبه‌های توریستی مناطق مختلف می‌تواند در بهبود و رونق اقتصاد مناطق مختلف کشور موثر است.
سینمای بومی موجب توسعه گردشگری می‌شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس توسعه سینمای بومی را عامل مهمی در توسعه توریسم و صنعت گردشگری در کشور دانست و تاکید کرد: نمایش دادن قابلیت‌های جغرافیایی و جاذبه‌های توریستی مناطق مختلف می‌تواند در بهبود و رونق اقتصاد مناطق مختلف کشور موثر است. https://cdn.icana.ir/d/019/3195.jpg سینمای,بومی,موجب,توسعه,گردشگری,می‌شود Icana

"فاطمه رهبر" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، حمایت از توسعه سینمای بومی را از مهم‌ترین رسالت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: با توجه به نعمت خدادادی وجود آداب و رسوم، اقلیم‌ها، نگرش‌ها، قومیت‌ها و لهجه‌های گوناگون در این سرزمین، پرورش و حفظ فرهنگ بومی کشور به عنوان ارزش ملی باید مورد اهتمام و توجه جدی دستگاه‌های فرهنگی باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی سینما را از بر‌ترین کانال‌های تقویت و تثبیت الگو‌ها و ارزش‌ها توصیف و تصریح کرد: سینما و دنیای هنر به خاطر تاثیرگذاری عمیق و قابلیت تثبیت ارزش‌ها و فرهنگ‌ها می‌توانند در حفظ و ماندگاری خرده فرهنگ‌های کشورنقش مهم و برجسته‌ای داشته باشد.

رهبر توسعه سینمای بومی را عامل مهمی در توسعه توریسم و صنعت گردشگری در کشور دانست و تاکید کرد: نشان دادن قابلیت‌های جغرافیایی مناطق مختلف می‌تواند جاذبه توریستی را نمایش دهد و این خود در بهبود و رونق اقتصاد مناطق مختلف کشور موثر است.

وی توجه به مسائل و شرایط خاص هر ناحیه را در زمان تولید فیلم‌های بومی ضروری دانست و خاطرنشان کرد: کشور ما دارای قومیت‌های متفاوتی است و این تعدد اقوام باید در هنگام تولید فیلم نیز رعایت شود به طور مثال بخش‌هایی که دارای محوریت معیشت کشاورزی هستند و یا ناحیه شمال و دریای زیبای خزر و جنوب کشور با مسائل خاص آن باید در تولید آثار بومی مورد توجه باشند.

رهبر خواستار ارائه تعریف صحیح و مشخصی از سینمای بومی از جانب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد و گفت: شاخص‌ها و محور‌های این سینما باید به طور شفاف معرفی شود و فاکتورهایی که بر اساس آن این آثار از دیگر آثار سینمایی مجزا می‌گردند توضیح داده شود و به دنبال آن حمایت‌های لازم و کافی از سینماگرانی که مایل به فعالیت در این شاخه از هنر فیلم سازی هستند صورت بگیرد.

معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تازگی اعلام کرده است وزارت ارشاد از ساخت فیلم‌های سینمایی بلند با محتوای بومی و با همکاری هنرمندان و فیلمسازان محلی حمایت می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet