هدر اصلی
1390/04/20 16:34:46
سرویس بین الملل
آقازاده دافساری با اشاره به اظهارات اخیر وزیر دفاع ایالات متحده:

ادعاهای آمریکایی‌ها علیه ایران نشان‌دهنده استیصال آنهااست

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به ادعای "لئون پانتا " وزیر دفاع آمریکا مبنی بر اینکه سلاح‌های ایران در عراق یکی از بزرگترین نگرانی‌های آمریکا است، گفت: ادعای ارسال سلاح از ایران به عراق، نشان‌دهنده استیصال مقام‏های آمریکایی است.
ادعاهای آمریکایی‌ها علیه ایران نشان‌دهنده استیصال آنهااست عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به ادعای "لئون پانتا " وزیر دفاع آمریکا مبنی بر اینکه سلاح‌های ایران در عراق یکی از بزرگترین نگرانی‌های آمریکا است، گفت: ادعای ارسال سلاح از ایران به عراق، نشان‌دهنده استیصال مقام‏های آمریکایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/5001.jpg ادعاهای,آمریکایی‌ها,علیه,ایران,نشان‌دهنده,استیصال,آنهااست Icana

"سیدعلی آقازاده دافساری" در گفت‏وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در واکنش به ادعای اخیر "لئون پانتا " وزیر دفاع آمریکا، گفت: اینکه هر چند وقت یکبار، مقام‏‎های آمریکایی، ادعاهای بی‎‏اساسی را در رابطه با ارسال سلاح از ایران به کشور عراق را بیان کنند، برای مردم ایران تازگی ندارد و نشان‌دهنده ناتوانی آمریکا است.

نماینده مردم رشت در مجلس، افزود: آمریکا در تلاش است تا با بیان این قبیل ادعاها به نحوی در جهت تأمین منافع خود گام بردارد و بتواند فضای منفی  افکار عمومی را به نفع خود تغییر دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این موضوع که ایران محور وحدت در منطقه است، اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از کشورهای منطقه با ایران تعامل مناسبی را برقرار کرده‎‏اند، نکته‏‎ای که موجب خشم کشورهای استکباری از جمله آمریکا شده است.

آقازاده در ادامه تصریح کرد: ایران مخالف تجاوز و اشغال عراق از سوی کشورهایی همچون آمریکا است، نکته‏‎ای که موجب نگرانی و واکنش‏‎های تند از سوی کشورهای غربی همچون آمریکا می‎شود،  در واقع باید نسبت دادن ادعاهای بی‏‎اساسی همچون نقض حقوق بشر در ایران و ارسال سلاح‏ از سوی ایران به کشور عراق را نشان‌دهنده استیصال و سردرگمی مقام‏‎های آمریکایی دانست.

"لئون پانتا " روز یکشنبه در نخستین سفر خود بعنوان وزیر دفاع آمریکا وارد بغداد شد، وی در این سفر مدعی شد که سلاح‌هایی که توسط ایران در اختیار شبه‌نظامیان عراقی گذاشته می‌شود یکی از نگرانی‌های بزرگ آمریکا است.

مقام های آمریکایی از جمله دریادار "مایک مولن"، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز هفته پیش ایران را به ارسال تسلیحات پیشرفته به برخی گروه های شیعه عراقی متهم کرده‌اند که ایران تمامی این ادعاها را رد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet