هدر اصلی
1390/04/20 16:49:34
سرویس اجتماعی
جویجری:

رای اعتماد به وزیرپیشنهادی رفاه،کار وتعاون بستگی به ارائه برنامه و تعامل با مجلس دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تاکید کرد: رای اعتماد نمایندگان به وزیر پیشنهادی "رفاه، کار و تعاون" نخست به ارائه استراتِژی ، سپس به نحوه تبیین برنامه های کاری شیخ الاسلامی در صحن علنی مجلس دارد.
رای اعتماد به وزیرپیشنهادی رفاه،کار وتعاون بستگی به ارائه برنامه و تعامل با مجلس دارد عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تاکید کرد: رای اعتماد نمایندگان به وزیر پیشنهادی "رفاه، کار و تعاون" نخست به ارائه استراتِژی ، سپس به نحوه تبیین برنامه های کاری شیخ الاسلامی در صحن علنی مجلس دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/2828.jpg رای,اعتماد,به,وزیرپیشنهادی,رفاه،کار,وتعاون,بستگی,به,,ارائه,برنامه,و,تعامل,با,مجلس,دارد Icana

"شبیب جویجری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) گفت: مجلس در صورتی که تشخیص دهد برنامه های وزیر پیشنهادی "رفاه، کار و تعاون" برای اخذ رای اعتماد با معیارهای برنامه های پنجم توسعه و بودجه سالیانه کشور مطابقت دارد از وزیر پیشنهادی حمایت می کند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس به بیان تفاوت های وظایف وزارت کار و امور اجتماعی با وزارتخانه جدید"رفاه ،کار و تعاون "پرداخت و افزود: وظایف وزارت کار و اموراجتماعی بیشتر بر محور سیاستگذاری در حوزه اشتغال، کار و کارگری مربوط می شد اما وزارت جدید "کار، رفاه و تعاون" چون گستردگی بیشتری دارد بنابراین  شیخ الاسلامی باید مجلس را نسبت به مسئولیت های جدید خویش متقاعد کند.

جویجری در ادامه یادآورشد: با توجه به اجرا و تصویب اصل 44 قانون اساسی بخشی از وظایف وزارت جدید "رفاه، کار و تعاون"  به وزارت تعاون بازمی گردد، بنابراین لازم است وزیر پیشنهادی برنامه هایی در جهت افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور به مجلس ارائه دهد.

نماینده مردم اهواز در مجلس به وظایف وزارت رفاه و تامین اجتماعی استناد کرد و افزود:آنجایی که به وظایف رفاه و تامین اجتماعی ارتباط می یابد مجلس در انتظار پاسخ به این سوال است که آیا وزیرپیشنهادی "کار،رفاه و تعاون" برنامه ای برای بهبود وضعیت اشتغال، خدمات درمانی، بازنشستگی، رفاه کارگران و... در دست تهیه دارد؟

وی خاطرنشان کرد: مجلس پس از نشست های تخصصی با وزیر پیشنهادی "رفاه ،کار و تعاون "  و استماع سخنان وی به جمع بندی نهایی در خصوص دادن رای اعتماد به شیخ الاسلامی به عنوان مقام وزارت "رفاه، کارو تعاون " خواهد رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet