هدر اصلی
1390/04/20 17:13:47
سرویس استان ها
نماینده شهرکرد خبر داد؛

آغاز ساخت راه‌آهن استان چهارمحال و بختیاری در آینده نزدیک

نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان این که در آینده نزدیک پروژه راه‌آهن استان چهارمحال و بختیاری کلنگ‌زنی می‌شود، گفت: بهره‌برداری از این پروژه باعث رفع ترافیک استان و تسهیل در حمل و نقل منطقه می‌شود.
آغاز ساخت راه‌آهن استان چهارمحال و بختیاری در آینده نزدیک نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان این که در آینده نزدیک پروژه راه‌آهن استان چهارمحال و بختیاری کلنگ‌زنی می‌شود، گفت: بهره‌برداری از این پروژه باعث رفع ترافیک استان و تسهیل در حمل و نقل منطقه می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2886.jpg آغاز,ساخت,راه‌آهن,استان,چهارمحال,و,بختیاری,در,آینده,نزدیک Icana

"نصرالله ترابی‌قهفرحی" در گفت‌و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که هم‌اکنون یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه استان‌ها موضوع راه‌آهن است، افزود: هم‌اکنون بیشتر استان‌های کشور به راه‌آهن سراسری متصل هستند، اما متاسفانه استان چهارمحال و بختیاری از این قاعده مستثناء است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که پروژه راه‌آهن استان چهارمحال و بختیاری از هفتاد سال پیش قرار بوده که اجرایی بشود، تصریح کرد: اما متاسفانه این پروژه تاکنون متوقف مانده است.

این نماینده با بیان این که پروژه راه‌آهن استان چهارمحال و بختیاری بار دیگر در سفرهای استانی دولت مصوب شده است، افزود: این پروژه قرار است که در دو فاز اجرایی بشود، فاز اول مربوط به راه‌آهن استان چهارمحال و بختیاری به خط ریل مبارکه اصفهان است که در حال حاضر مطالعات این پروژه به اتمام رسیده و قرار است که در آینده نزدیک کلنگ‌زنی بشود.

وی ادامه داد: فاز دوم پروژه راه‌آهن استان چهارمحال وبختیاری مربوط به اتصال راه آهن اصفهان ـ چهارمحال و بختیاری و خوزستان است که هم‌اکنون این بخش در مرحله مطالعه قرار دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان این که با بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن استان چهارمحال و بختیاری مشکل ترافیک و حمل و نقل استان تا حدودی کاهش پیدا می‌کند، تاکید کرد: مسئولان دولتی واستانی باید برای تسریع در اجرای این پروژه مهم تمام اقدامات لازم را انجام بدهند.

حدود 100 میلیارد ریال برای آغاز عملیات اجرایی راه آهن چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet