هدر موبایل
1390/04/21 11:27:05
سرویس فرهنگی
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

باید زیبایی‌های دین را در عمل به مردم نشان داد

رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به فطرت الهی جوانان خاطرنشان کرد: اگر مفاهیم دینی در داننشگاه‌ها به خوبی عرضه شود، آنها به درک مبانی دینی ترغیب می‌شوند.
باید زیبایی‌های دین را در عمل به مردم نشان داد رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به فطرت الهی جوانان خاطرنشان کرد: اگر مفاهیم دینی در داننشگاه‌ها به خوبی عرضه شود، آنها به درک مبانی دینی ترغیب می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/6390.jpg باید,زیبایی‌های,دین,را,در,عمل,به,مردم,نشان,داد Icana

"علی عباسپور تهرانی فرد" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به مسئله تبین بینش عقیدتی در دانشگاه‌ها گفت: اسلام بر پایه فطرت الهی شکل گرفته و یک انسان با توجه به فطرت درونی خویش به سمت الهی بودن و ویژ گی‌های دینی گرایش پیدا می‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهردر مجلس ادامه داد: در اسلام بیش از هر چیز به تفکر و تعقل تاکید شده و ما باید چنین چهره‌ای را از دین به دانشجو معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون زیبایی‌های دین به درستی ترسیم نشده افزود: اسلام آنقدر زیبا و ظریف خوبی‌ها را به طور مساوی بین زن و مرد تعریف کرده اما به دلیل عدم تفسیر درست از احکام دین گاهی شاهد بروز برخی شبهات در میان دختران و پسران جوان جامعه هستیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اسلام برای تعاملات اجتماعی زن و مرد ضوابطی را در جهت حفظ شعائر دین و حرمت زن و مرد ترسیم کرده است.

عباسپور تهرانی فرد با بیان اینکه تبین دین در دانشگاه‌ها باید توسط اندیشمندان صورت بگیرد اظهار داشت: این مسئله مهم باید توسط اساتید حوزه و دانشگاه به عنوان ارکان آموزشی کشور تبین شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به رهنمود امام راحل در این زمینه خاطر نشان کرد: امام (ره) همواره بر وحدت حوزه و دانشگاه تاکید داشتند که متاسفانه این امر تاکنون آنگونه که باید دنبال نشده است.

وی با بیان اینکه نهادهای نمایندگی ولایت فقیه و رهبری در دانشگاه‌ها باید مفاهیم دین را به روشنی در دانشگاه عرضه کند تا تعاملات دانشجویان اصلاح شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر در دانشگاه‌ها رسالت احکام ناب اسلام مطرح شود جوانان جویای حقیقت به اسلام گرایش قلبی بیشتری پیدا می‌کنند.

وی با اشاره شیوه جذب مردم در صدر اسلام افزود: مردم در اثر تعاملات زیبای رسول خدا و یاران ایشان به اسلام گرایش پیدا کردند و پیامبر زیبایی‌های دین را به مردم در عمل نشان دادند.

عباسپور تهرانی فرد تاکید کرد: جوانان در جستجوی استدلال و منطق هستند و نمی‌شود با اجبارآن‌ها مجبور به پذیرش دین کرد بلکه باید در انتقال مفاهیم دینی هنرمندانه عمل کنیم که در این صورت آنها به فطرت اصلی خود رجوع خواهند کرد و دیگر نگران عفاف و حجاب آن‌ها نخواهیم بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تاکید بر لزوم تقویت فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها، توجه به تقویت بینش اسلامی و هویت ملی را امری اساسی در جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet