هدر اصلی
1390/04/21 10:05:00
سرویس بین الملل
کرمی‌راد با اشاره به سفر احمد داود اغلو به تهران:

گسترش ارتباط ایران و ترکیه نقش موثری در سرکوب زیاده‌خواهی آمریکا دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تلاش در جهت گسترش ارتباطات بین دو کشور ایران و ترکیه قطعا تاثیر مثبتی در سرکوبی زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی و در راس آن آمریکا خواهد داشت.
گسترش ارتباط ایران و ترکیه نقش موثری در سرکوب زیاده‌خواهی آمریکا دارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تلاش در جهت گسترش ارتباطات بین دو کشور ایران و ترکیه قطعا تاثیر مثبتی در سرکوبی زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی و در راس آن آمریکا خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/2520.jpg گسترش,ارتباط,ایران,و,ترکیه,نقش,موثری,در,سرکوب,زیاده‌خواهی,آمریکا,دارد Icana

"محمد کرمی­راد" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه ترکیه به تهران، گفت: بدون شک روابط بین ایران و سایر کشورهای اسلامی به خصوص ترکیه که طی سال‌های اخیر ایستادگی قابل تحسینی را در مقابل زیاده­خواهی­های رژیم صهیونیستی داشته،‌ نقش موثری در خنثی کردن توطئه­های دشمنان با استفاده از خاک این کشور علیه ایران خواهد داشت.

نماینده کرمانشاه با بیان این­که استکبار جهانی با هر ترفندی به دنبال تامین منافع خود وتضعیف جایگاه اسلام در منطقه است، ادامه داد: گسترش روابط فی مابین دو کشور ایران و ترکیه نه تنها نتایج مثبتی برای مردم و دولت‌های دو کشور به دنبال دارد بلکه گروه‌های فلسطینی و مردم بی دفاع فلسطین نیز از آن خوشحال خواهند شد.

کرمی‌راد تاکید کرد: چنانچه مصر، ایران، ترکیه و سوریه و به دنبال آن سایر کشورهای منطقه متحد عمل کرده و با همسوکردن هدف­های خود برای مقابله با رژیم صهیونیستی همگرا و هماهنگ عمل کنند، می‌توانند نقش کلیدی در مدیریت تحولات منطقه ایفا کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، ادامه داد: با در پیش گرفتن چنین سیاستی، غرب و در راس آن آمریکا دیگر نخواهند توانست در اجرای سیاست تفرقه افکنی در بین کشورهای خاورمیانه موفقیتی حاصل کنند.

او با بیان این­که امروز ضرورت گسترش مناسبات بین کشورهایی که در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی هستند بیش از هر زمان دیگری احساس می شود، تصریح کرد: با این اقدام به زودی شاهد شکست همیشگی رژیم صهیونیستی در منطقه خواهیم بود و بر این اساس ضرورت دارد کشورهای منطقه توجه لازم را برای مدیریت ارتباطات خود داشته باشند.

نماینده کرمانشاه به شرایط فعلی منطقه و شکل گیری خیزش‌های مردمی اشاره کرد و افزود: آمریکا و اسرائیل سعی دارند با دخالت‌های خود در امور داخلی کشور سوریه اوضاع این کشور و در نهایت منطقه را متشنج کنند.

او ایجاد تنش در مرز ترکیه و سوریه را ناشی از شیطنت غرب عنوان کرد و ادامه داد: مسئولان باید با درک شرایط موجود در منطقه مراقب دخالت‌های خصمانه استکبار باشند.

کرمی‌راد برقراری ارتباط بین دو کشور ایران و سوریه را در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، تجاری و اقتصادی موثر دانست و افزود: تبادلات تجاری بین دو کشور به خصوص در بخش انرژی و گاز فرصت مناسبی برای بهره مندی دو کشور فراهم کرده است.

او به افزایش سقف سرمایه گذاری‌ها طی سال‌های اخیر بین دو کشور ایران و ترکیه اشاره کرد و گفت: با توجه به این که ترکیه در برنامه هسته‌ای ایران همراه با برزیل نقش موثری در صدور بیانیه تهران برای تبادل سوخت 20 درصد داشت بنابراین ما می توانیم مناسبات خود را با این کشور تحکیم بخشیده و فعال­تر کنیم تا از این مسیر بتوانیم ارتباط دو کشور را بر اساس مبانی دینی و اسلامی تقویت کنیم.

"احمد داود اوغلو" وزیر خارجه ترکیه  روز دوشنبه - 20 تیرماه- در تهران با "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet