ایام محرم 1398
1390/04/21 11:50:49
سرویس اقتصادی
طاهرپور با تأکید بر لزوم بازبینی در تعریف خصوصی‌سازی:

بخش خصوصی نه رقیب دولت است نه جان‌فدای آن

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که هدف از توجه به بخش خصوصی، تخصصی کردن انجام امور است نه پر کردن چاله‌های دولت، گفت: متأسفانه در کشور ما بخش خصوصی یا به عنوان آخرین راه نجات دولت برای اجرای وعده‌ها شناخته می‌شود و یا به عنوان رقیب آن که در هر دو حالت برداشت درستی از این بخش نیست.
بخش خصوصی نه رقیب دولت است نه جان‌فدای آن عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که هدف از توجه به بخش خصوصی، تخصصی کردن انجام امور است نه پر کردن چاله‌های دولت، گفت: متأسفانه در کشور ما بخش خصوصی یا به عنوان آخرین راه نجات دولت برای اجرای وعده‌ها شناخته می‌شود و یا به عنوان رقیب آن که در هر دو حالت برداشت درستی از این بخش نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/4159.jpg بخش,خصوصی,نه,رقیب,دولت,است,نه,جان‌فدای,آن Icana

"شهریار طاهرپور" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)افزود: هم‌اکنون در پروژه‌های عمرانی اتلاف منابع وجود دارد و دولت باید هر چه زودتر در این زمینه اقدام‌های لازم را برای کاهش این اتلاف هزینه و رشد معکوس هزینه‌های جاری عملی کند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پروژه‌های عمرانی و ملی برآمده از فعالیت‌های دولت است و دولت با تصویب این طرح‌ها نیز در سراسر کشور برای خود وجهه ساخته است، بنابراین در صورتی که بخواهد وظیفه تأمین منابع مالی وعده‌های خود را به بخش خصوصی واگذار کند،‌ باید خصوصی‌سازی را طور دیگری معنا کرد.

وی ادامه داد: بخش خصوصی، جان فدای دولت نیست که در هر زمانی منابع مالی آن نقصان پیدا کرد از خود مایه بگذارد و کمبودهای دولت را جبران کند، در حالی که کمترین سود و بهره‌ای از مشارکت در بخش‌های مختلف عمرانی هم نبرد.

طاهرپور تأکید کرد: توجه به بخش خصوصی در وهله نخست با هدف تخصصی کردن انجام امور و تقسیم وظایف مختلف به گروه‌ها و تیم‌های متخصص و حرفه‌ای مختلف است نه پر کردن چاله‌های دولت.

نماینده دور هشتم مجلس افزود: متأسفانه در کشور ما بخش خصوصی یا به عنوان آخرین راه نجات دولت شناخته می‌شود و یا به عنوان رقیب آن که در هر دو حالت برداشت درستی از این بخش نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،‌ یادآور شد: باید با به‌سازی ساختار اقتصادی در قدم نخست، سعی کنیم در واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی ابتدا تخصص و نیاز فنی را معیار قرار دهیم،‌ نه دور و دراز بودن پروژه و ناتوانی دولت در عملی کردن وعده‌هایش را.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet