هدر اصلی
1390/04/22 09:23:39
سرویس اجتماعی

موافقت تمامی اعضای فراکسیون محیط زیست با تغییر قانون معاینه فنی

سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی از موافقت تمامی اعضای این فراکسیون برای اصلاحیه قانون معاینه‌ فنی خودروها خبر داد.
موافقت تمامی اعضای فراکسیون محیط زیست با تغییر قانون معاینه فنی سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی از موافقت تمامی اعضای این فراکسیون برای اصلاحیه قانون معاینه‌ فنی خودروها خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/5465.jpg موافقت,تمامی,اعضای,فراکسیون,محیط,زیست,با,تغییر,قانون,معاینه,فنی Icana

"انوشیروان محسنی بندپی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، در رابطه با تغییر احتمالی قانون 5 ساله شدن معاینه فنی خودروها، تصریح کرد: اکنون در حال بررسی  و جمع آوری اطلاعات کارشناسی و دلایل فنی و تخصصی در این مورد هستیم تا این اصلاحیه را هرچه سریع‌تر آماده کنیم.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تمام اعضای فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار و بسیاری از کسانی که در مسائل زیست محیطی دل مشغولی دارند به دنبال اصلاح این قانون هستند.

وی تاکید کرد: به دنبال آن هستیم که این قانون از 5 سال مجددا به 2 سال بازگردد و تلاش می‌کنیم این اصلاحیه را با فوریت به سرانجام برسانیم.

محسنی بندپی حداکثر زمان را برای بررسی این موضوع توسط فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار را این هفته دوم کاری پس از پایان تعطیلات مجلس دانست.

در آستانه برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، مدیران ستادهای معاینه فنی کلان شهرهای کشور با انتشار بیانیه ای کنترل بیشتر وسایط نقلیه موتوری را از نظر ایمنی و آلودگی هوا خواستار شدند.

مسئولان ستادهای معاینه فنی کلان شهرهای کشور در این بیانیه بار دیگر از نمایندگان  خانه ملت درخواست کرده اند در راستای تأمین بیش از پیش سلامت شهروندان کشور در اسرع وقت نسبت به بازنگری و حذف ماده 9 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب 8/12/89 اقدام کنند.

بیانیه ستادهای معاینه فنی کلان شهرها با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان "سال جهاد اقتصادی" پرسشی مهم را مطرح کرده است که چرا با وجود آنکه در سال‌های اخیر در سراسر کشور هزینه‌های زیادی صرف ایجاد بیش از 500 خط معاینه فنی و تجهیز آنها با پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها شده است و اکنون در شرایطی که میزان تصادفات رانندگی در کشور و شرایط ناسالم آلودگی هوای شهرهای بزرگ جزء تهدیدهای جدی برای سلامت شهروندان به شمار می‌رود و هزینه‌های سنگین مادی و معنوی را به جامعه تحمیل می کند معاینه فنی به عنوان یکی از موثرترین و اقتصادی‌ترین روش‌های برخورد با معضلات یاد شده در عوض حمایت و پشتیبانی، با رویکرد سهل انگارانه نگریسته شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet