هدر موبایل
1390/04/21 15:30:00
سرویس بین الملل
زمانی با استقبال از سفر صالحی به اسلوونی و اتریش:

فاصله ایران از اروپا ارتباط آنها را با آمریکا بیشتر می‌کند

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران اسلوونی با تاکید بر آنکه برای داشتن یک دیپلماسی قوی باید بر اساس اصل مصلحت و عزت تلاش کرد، گفت: برقراری ارتباط با کشورهای اروپایی منطقی است.
فاصله ایران از اروپا ارتباط آنها را با آمریکا بیشتر می‌کند عضو گروه دوستی پارلمانی ایران اسلوونی با تاکید بر آنکه برای داشتن یک دیپلماسی قوی باید بر اساس اصل مصلحت و عزت تلاش کرد، گفت: برقراری ارتباط با کشورهای اروپایی منطقی است. https://cdn.icana.ir/d/019/2317.jpg فاصله,ایران,از,اروپا,ارتباط,آنها,را,با,آمریکا,بیشتر,می‌کند Icana

"حسن زمانی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به سفر صالحی به اروپا، گفت: برقراری روابط با کشورهای اروپایی منطقی است؛ چرا که هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی کار خود را پیش ببرد. 

نماینده مردم کنگاور، صحنه وهریس درمجلس شورای اسلامی با اعلام آنکه باید از کشوری مثل آمریکا و اسراییل که با ما دشمنی دارند، گذشت ادامه داد: ما با آمریکا و رژیم صهیونیستی اختلاف ریشه‌ای داریم و البته هستند کشورهای اروپایی که دوست ما نیستند، اما این یک واقعیت است که  فاصله ما با غرب ارتباط آنها را با آمریکا بیشتر می‌کند. 

عضو گروه دوستی پارلمان ایران اسلوونی با تاکید بر آنکه برای داشتن یک دیپلماسی قوی و بر اساس اصل مصلحت و عزت باید تلاش کرد، گفت: ضرورت دیپلماسی خارجی ما آن است که اگر اختلافی وجود دارد آن را با ارتباط درست حل کنیم. 

وی تاکید کرد: سیاستمداران خارجی از مسائلی مثل وضعیت حقوق بشر در ایران اطلاع دارند، اما برای فریب افکارعمومی آن را وارونه جلوه می دهند و قطعا یک ارتباط موثر می‌تواند  روشنگر این مسائل انحرافی باشد. 

زمانی نیاز دیپلماسی کشور را به ارتباط با کشورها دانست و تصریح کرد: نمی‌شود در را روی همه کشورها بست و گفت اروپا چنین است و عربستان چنان و به این طریق خود را محدود کرد.  

نخستین سفر "علی اکبر صالحی" در مقام وزارت امور خارجه  از روز دوشنبه - ۲۰ تیرماه -  به دو کشور اسلوونی و اتریش آغاز شد.

صالحی پیش از ظهر دیروز به وقت محلی در نخستین مرحله از سفر خود به اروپا در صدر هیئتی وارد "لیوبلیانا" پایتخت اسلوونی شد. وی همچنین صبح امروز به وقت محلی وارد کشور اتریش شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet