هدر اصلی
1390/04/21 14:40:00
سرویس بین الملل
نقوی‎حسینی:

آمریکا با طرح ادعاها می‌خواهد به روابط ایران و عراق خدشه بزند

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کشتارهای مردم بحرین و حمایت آمریکا از این اتفاق‏ها، طرح ادعای ارسال سلاح از ایران به کشور عراق را تلاش مذبوحانه آمریکا برای کاهش فشار افکار عمومی نسبت به کشتارهای بحرین دانست.
آمریکا با طرح ادعاها می‌خواهد به روابط ایران و عراق خدشه بزند عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کشتارهای مردم بحرین و حمایت آمریکا از این اتفاق‏ها، طرح ادعای ارسال سلاح از ایران به کشور عراق را تلاش مذبوحانه آمریکا برای کاهش فشار افکار عمومی نسبت به کشتارهای بحرین دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/8382.jpg آمریکا,با,طرح,ادعاها,می‌خواهد,به,روابط,ایران,و,عراق,خدشه,بزند Icana

"سیدحسین نقوی حسینی" در گفت‎وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در رابطه با ادعای "لئون پانتا" وزیر دفاع جدید ایالات متحده مبنی بر اینکه سلاح‌های ایران در عراق یکی از بزرگترین نگرانی‌های آمریکا است، گفت: روابط مناسب دیپلماتیک میان ایران و عراق و تأثیرگذاری معنوی ایران بر این کشور همسایه از جمله نکاتی هستند که زمینه را برای افزایش نگرانی آمریکا نسبت به ایران فراهم کرده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس، افزود: آمریکا می‏خواهد با استفاده از تاکتیک‏هایی همچون تفرقه‎افکنی میان شیعه و سنی و القای این موضوع که شیعیان در این کشور در حال قدرت گرفتن هستند، به روابط ایران و عراق خدشه وارد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به حمایت آمریکا از تجاوز عربستان به کشور بحرین، گفت: آمریکا در تلاش است تا با بیان این قبیل ادعاها، فضای منفی افکارعمومی کشورهای عرب را که به دلیل حمایت این کشور از کشتارهای بحرین ایجاد شده است، را کاهش دهد.

 "لئون پانتا " روز یکشنبه در نخستین سفر خود بعنوان وزیر دفاع آمریکا وارد بغداد شد، وی در این سفر مدعی شد که سلاح‌هایی که توسط ایران در اختیار شبه‌نظامیان عراقی گذاشته می‌شود یکی از نگرانی‌های بزرگ آمریکا است.

مقام های آمریکایی از جمله دریادار "مایک مولن"، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز هفته پیش ایران را به ارسال تسلیحات پیشرفته به برخی گروه های شیعه عراقی متهم کرده‌اند که ایران تمامی این ادعاها را رد کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet