هدر اصلی
1390/04/21 14:53:55
سرویس اقتصادی
اکبریان از خواسته‌های دولت در ادغام وزارت بازرگانی گفت:

ادغام با هدف تفکیک تولید و تجارت صنعتی از کشاورزی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که هدف از تقسیم وظایف وزارتخانه بازرگانی در صنایع و معادن و جهاد کشاورزی، نزدیک کردن حوزه‌های تولید و تجارت در این دو بخش است، گفت: وزیر وزارتخانه صنعت و تجارت و سایر وزارتخانه‌های ادغامی باید پیش از داشتن تخصص حوزه فعالیت وزارتخانه، ‌توانایی مدیریتی و کنترل زیرمجموعه‌ها را در سطح بالایی داشته باشند.
ادغام با هدف تفکیک تولید و تجارت صنعتی از کشاورزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که هدف از تقسیم وظایف وزارتخانه بازرگانی در صنایع و معادن و جهاد کشاورزی، نزدیک کردن حوزه‌های تولید و تجارت در این دو بخش است، گفت: وزیر وزارتخانه صنعت و تجارت و سایر وزارتخانه‌های ادغامی باید پیش از داشتن تخصص حوزه فعالیت وزارتخانه، ‌توانایی مدیریتی و کنترل زیرمجموعه‌ها را در سطح بالایی داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/6072.jpg ادغام,با,هدف,تفکیک,تولید,و,تجارت,صنعتی,از,کشاورزی Icana

"عزیز اکبریان" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)‌ افزود: مهم‌ترین ویژگی یک وزیر توان مدیریتی و شاخص تسلط بر روند کارایی یک وزارتخانه است و داشتن تخصص در حوزه فعالیت آن وزارتخانه گرچه اهمیت بسیار بالایی دارد اما در اولویت بعدی است.

نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هدف از ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنایع و معادن و واگذاری مسئولیت بازرگانی در حوزه کشاورزی به وزارتخانه جهاد کشاورزی به منظور نزدیک کردن بخش‌های تولیدی و تجاری این دو وزارتخانه است تا آنها بتوانند با مدیریت بر ظرفیت‌های تولیدی بخش‌های صنعتی و کشاورزی،‌ نحوه و میزان واردات این دو بخش را نیز کنترل کنند.

وی با بیان این که در هیچ جای دنیا تولید از تجارت جدا نیست، ادامه داد:  در ادغام وزارتخانه‌ها یک کار علمی و خوبی انجام شده است و بنابراین با حمایت از این قانون و کمک به اجرای صحیح و دقیق آن در تلاش برای تحقق اهداف جهاد اقتصادی با جدیت بیشتری عمل کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: وزیر وزارتخانه‌های ادغامی باید توانایی مدیریتی چشمگیر و تأثیرگذاری داشته باشند تا بتوانند در مدریت چند تخصص مربوط به هم، موفق از آب بیرون بیایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet