هدر اصلی
1390/04/21 16:43:21
سرویس اجتماعی
ضابطی با تاکید بر واگذاری بیمه‌های درمانی به وزارت بهداشت:

اجرای طرح پزشک خانواده حلال بسیاری از مشکلات بهداشت و درمان کشور است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مشکل اجرایی طرح پزشک خانواده را وضعیت نابسامان بیمه‌های درمانی دانست و گفت: این بیمه‌ها به دستگاهایی سپرده شده که صلاحیت و توان تشخیص بسیاری از امور مربوط به حوزه درمان را ندارند.
اجرای طرح پزشک خانواده حلال بسیاری از مشکلات بهداشت و درمان کشور است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مشکل اجرایی طرح پزشک خانواده را وضعیت نابسامان بیمه‌های درمانی دانست و گفت: این بیمه‌ها به دستگاهایی سپرده شده که صلاحیت و توان تشخیص بسیاری از امور مربوط به حوزه درمان را ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/1813.jpg اجرای,طرح,پزشک,خانواده,حلال,بسیاری,از,مشکلات,بهداشت,و,درمان,کشور,است Icana

"محمد ضابطی طرقی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) اجرای طرح پزشک خانواده را حلال بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور دانست و تصریح کرد: اجرای این طرح موجب کاهش هزینه‌های درمانی  و ارتقاء سطح اقتصاد خانواده‌ها می‌شود.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس افزود: این طرح که از زمان وزرات "علیرضا مرندی" در وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد شده بود، اکنون به طرحی کامل و پخته تبدیل شده اما در اجرا به دلیل  ناهماهنگی دستگاه های متولی با مشکل مواجه شده است.

مرندی اظهار داشت: ممکن است اجرای این طرح در ابتدا بار مالی زیادی را ایجاد کند اما در ادامه اجرا، این طرح از هزینه‌های درمانی مردم می‌کاهد  و پرداخت از جیب مردم  را به 30 درصد که از اهداف برنامه پنجم توسعه است، می‌رساند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه طرح پزشک خانواده یک طرح جامع است گفت: اجرایی شدن این طرح نیازمند همکاری بین بخشی  و یک مدیریت واحد است که متاسفانه درکشور ما در بخش های مختلف تنها در حد یک شعار باقی مانده است.

وی مشکل اجرایی طرح پزشک خانواده را وضعیت نابسامان بیمه‌های درمانی دانست و گفت: بهتر است بیمه‌های درمانی به وزارت بهداشت واگذار شود تا با یک مدیریت واحد بتوان طرح را جلو برد.

ضابطی طرقی تصریح کرد: بیمه‌های درمانی به دستگاه‌هایی سپرده شده که صلاحیت و توان  تشخیص  بسیاری از امور مربوط به حوزه درمان را ندارند.

 وی در پاسخ به این سوال که  چه ارگانی می تواند بیمه‌های درمانی را به وزارت بهداشت واگذار کند گفت: مجلس از عهده این کار بر می آید اما اینکه این طرح به جای اینکه به کمیسیون بهداشت و درمان سپرده شود به  کمیسیون اجتماعی ارجاع شده باعث ایجاد مشکلاتی در نظام سلامت کشور می شود.

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet