هدر اصلی
1390/04/21 16:48:44
سرویس فرهنگی
ملک محمدی:

تنها راهکار اجرای اثرگذار قانون عفاف و حجاب، همدلی دولت و مجلس است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس عملکرد دولت در اجرای قانون عفاف و حجاب در جامعه را غیرقابل قبول دانست و تأکید کرد: توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه باید با نگاه مثبت و با حداکثر برخورد اثباتی و حداقل برخورد سلبی و انتظامی محقق شود.
تنها راهکار اجرای اثرگذار قانون عفاف و حجاب، همدلی دولت و مجلس است عضو فراکسیون روحانیون مجلس عملکرد دولت در اجرای قانون عفاف و حجاب در جامعه را غیرقابل قبول دانست و تأکید کرد: توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه باید با نگاه مثبت و با حداکثر برخورد اثباتی و حداقل برخورد سلبی و انتظامی محقق شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3453.jpg تنها,راهکار,اجرای,اثرگذار,قانون,عفاف,و,حجاب،,همدلی,دولت,و,مجلس,است Icana

"حسن ملک‌محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)با اشاره به فرا رسیدن سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب و نام‌گذاری این روز به عنوان روز عفاف و حجاب گفت: عفاف و حجاب از اصول اجتماعی و فردی مسلم دین اسلام است و همه مسئولان نظام اسلامی باید برپایی آن را وظیفه مهم خود بدانند.

نماینده مردم دامغان اکثریت مردم و جوانان جامعه را معتقد و ملتزم به حجاب و عفاف دانست و تصریح کرد: عده بسیاری قلیلی از افراد جامعه هستند که به دلیل ناآگاهی از فلسفه و فواید حجاب و عفاف و به دلیل غافل ماندن از این وظیفه الهی، با وضعیت نابهنجار در جامعه حضور می‌یابند.

وی افزود: غفلت افراد و ناآگاهی آنها از ضرورت حفظ عفاف و حجاب مناسب در جامعه، با تذکر و کار فرهنگی و برنامه‌ریزی‌های رسانه‌ای قابل برطرف شدن و بهبود است، چراکه آگاهی‌بخشی موجب ترغیب و گرایش افراد به حجاب و عفاف خواهد شد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس عملکرد دولت در اجرای قانون عفاف و حجاب در جامعه را غیرقابل قبول ارزیابی کرد و ادامه داد: قانون عفاف و حجاب در سال 1386 تصویب و تأیید شده است و دولت و نهادهای دولتی موظف به انجام آن بوده‌اند، اما متأسفانه اجرای این قانون تاکنون برونداد مثبتی در جامعه نداشته و وضعیت حجاب و عفاف در جامعه با بهبود قابل توجهی همراه نبوده است.

ملک‌محمدی با بیان اینکه اهتمام وزارت کشور به اجرای قانون عفاف و حجاب در سال جاری مثبت بوده است، گفت: در سال جاری جلساتی در راستای راهکارهای اجرای بهتر قانون عفاف و حجاب ازسوی مسئولان وزارت کشور به عنوان ارگان هماهنگ‌کننده برگزار شده است و بسیاری از دستگاه‌های مسئول در اجرای این قانون، گزارش عملکرد خود را ارائه داده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تنها راهکار اجرای بی‌نقص و اثرگذار قانون عفاف و حجاب را اتفاق و همدلی دولت و مجلس توصیف کرد و افزود: در سایه اتفاق نظر دولت و مجلس و حفظ و رعایت شأن و منزلت اجتماعی افراد، دستگاه‌های مسئول قادر خواهند بود قانون عفاف و حجاب را به بهترین نحو عملیاتی کنند.

ملک‌محمدی برخورد انتظامی با پدیده بدحجابی را منحصر به افراد بی‌حجاب و هنجارشکن دانست و تأکید کرد: توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه باید با نگاه مثبت و با حداکثر برخورد اثباتی و حداقل برخورد سلبی و انتظامی محقق شود تا توسعه این فرهنگ در جامعه تسری پیدا کند و نتیجه معکوس نداشته باشد.

 شورای فرهنگ عمومی کشور 21 تیر ماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب را به عنوان روز عفاف و حجاب نام گذاری کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet