ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/04/22 11:06:54
سرویس سیاسی

رای مثبت پارلمان فرانسه به ادامه مشارکت در حمله به لیبی

مجالس سنا و نمایندگان فرانسه با رای بالا به طرح ادامه حضور نظامی این کشور در عملیات نظامی ناتو علیه لیبی رای مثبت دادند.
رای مثبت پارلمان فرانسه به ادامه مشارکت در حمله به لیبی مجالس سنا و نمایندگان فرانسه با رای بالا به طرح ادامه حضور نظامی این کشور در عملیات نظامی ناتو علیه لیبی رای مثبت دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/2927.jpg رای,مثبت,پارلمان,فرانسه,به,ادامه,مشارکت,در,حمله,به,لیبی Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از خبرگزاری رسمی چین (شینهوا)، اعضای مجلس نمایندگان فرانسه در جلسه روز گذشته‌‌ (سه‌شنبه) با 482 رای موافق در برابر 27 رای مخالف و سنای این کشور در جلسه بعد ازظهر روز گذشته با 311 رای موافق و 24 رای مخالف به طرح ادامه مشارکت نظامی این کشور در عملیات نظامی پرواز ممنوع علیه رژیم "معمر قذافی" رهبر لیبی رای مثبت دادند.
مقام‌های ارشد فرانسه اعلام کردند همزمان با ادامه فعالیت های نظامی فرانسه علیه لیبی راه‌حل‌های سیاسی برای حل بحران لیبی نیز به کار برده خواهد شد.
براساس اصلاح قوانین اساسی فرانسه در سال 2008 میلادی، کمیته‌های نظامی پارلمانی وظیفه بررسی  و تصمیم‌گیری درباره هرگونه مشارکت این کشور در عملیات نظامی و ادامه آن را در صورتی که پس از چهار ماه به پایان نرسد دارند.
پیش از این آنکه نمایندگان در جلسه روز گذشته بررسی نهایی این طرح را انجام دهند "فرانسوا فیون" نخست‌وزیر فرانسه با حضور در جمع نمایندگان از آنها خواست تا با طرح ارائه شده از سوی دولت موافقت کنند.
وی تاکید کرد: راه حل های سیاسی برای حل بحران لیبی از هم‌اکنون آغاز شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet