هدر موبایل
1390/04/27 08:35:27
سرویس سیاسی
رئیس کمیته امنیت مجلس:

نهادینه شدن بداخلاقی در جامعه بسیار خطرناک است

رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت رعایت اخلاق اسلامی از سوی سیاسیون، اظهار کرد: سیاستمداران در عین رقابت باید به اخلاق اسلامی پایبند باشند.
نهادینه شدن بداخلاقی در جامعه بسیار خطرناک است رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت رعایت اخلاق اسلامی از سوی سیاسیون، اظهار کرد: سیاستمداران در عین رقابت باید به اخلاق اسلامی پایبند باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/2105.jpg نهادینه,شدن,بداخلاقی,در,جامعه,بسیار,خطرناک,است Icana

"پرویز سروری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست کشور، گفت: از ابتدای بشریت تا کنون یکی از نقد‌های این عرصه آن بود که اخلاق در آن ابزاری برای فریب، چپاول و غارت اموال عمومی است.

نماینده تهران، ری، ‌ اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعثت انبیا به آن خاطر بود که اخلاق در حوزه سیاسی براساس معیار‌ها و شاخص‌های الهی تعریف شود تا مطالبات واقعی مردم به شکل صحیحی محقق شوند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس،‌ افزود: جمهوری اسلامی از بدو تشکیل سیاست را تحت کنترل دین قرار داد تا مبادا سیاسیون برای رسیدن به مقاصد از جایگاهشان سوء استفاده کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آثار و عواقب بداخلاقی سیاسی، ‌اظهار کرد: در چنین شرایطی تخریب و حذف رقیب با افترا، تهمت، دروغ و شایعه‌پردازی جایز می‌شود، در صورتی که این رویه مغایر روح انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: سیاستمداران در عین رقابت باید به اخلاق اسلامی پایبند باشند و آن را محور کارهای خود قرار دهند، اما متاسفانه امروز برخی شخصیت‌ها و جریانات برای جلب توجه و موجه نشان دادن خود، دروغ‌های شاخداری می‌گویند و آبروی دیگر سلایق سیاسی را زیر سوال می‌برند.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تقبیح سیاسی شدن اخلاق، یادآور شد: سیاست اخلاقی حکم می‌کند هر جریان یا سلیقه سیاسی در انتخابات با تبیین توانمندی، ‌ ظرفیت، مواضع و برنامه‌هایش، امکان انتخاب درست را برای مردم فراهم آورد.

وی افزود: سیاست زدگی اخلاق را به حاشیه می‌برد که اولین اثرش روی هنجارشنکنی‌های اجتماعی بروز و ظهورمی‌یابد که تداوم چنین شرایطی جامعه را نسبت به ناهنجاری‌ها بی‌اعتنا می‌کند به عبارت دیگر بداخلاقی‌ها در جامعه نهادینه و به یک فرهنگ تبدیل می‌شوند که این امر بسیار خطرناک است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet