هدر موبایل
1390/04/22 10:44:38
سرویس اجتماعی
مشاور ویژه شهردار تهران در امور مجلس تشریح کرد:

جزئیات و ویژگی‌های طرح تفصیلی جامع تهران

معاون پارلمانی شهرداری تهران طرح جامعه بهارستان را در راستای طرح جامع و تفضیلی تهران دانست و گفت: مشخص کردن محدوده، حریم و تعریف پهنه‌های مختلف شهری از اهداف طرح تفضیلی عنوان کرد.
جزئیات و ویژگی‌های طرح تفصیلی جامع تهران معاون پارلمانی شهرداری تهران طرح جامعه بهارستان را در راستای طرح جامع و تفضیلی تهران دانست و گفت: مشخص کردن محدوده، حریم و تعریف پهنه‌های مختلف شهری از اهداف طرح تفضیلی عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1335.jpg جزئیات,و,ویژگی‌های,طرح,تفصیلی,جامع,تهران Icana

"سیدامیر طالبیان" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در رابطه با جزئیات طرح تفصیلی تهران، تصریح کرد: این طرح تحت عنوان طرح جامعه و تفصیلی  تهران از ابتدای سال 90 در حال اجراست، هدف از اجرای این طرح  مشخص کردن محدوده و حریم و همچنین تعریف پهنه‌های مختلف شهری است.

وی ادامه داد: کاربری‌های مختلف شهری اعم از کاربری مسکونی، تجاری و خدماتی با دقت و شفافیت مشخص می‌شوند و در اختیار عموم قرار خواهند گرفت، همچنین تعیین دقیق محدوده اصلی و نهایی شهر تهران نیز در اولویت  قرار دارد؛ چرا که تعیین محدوده شهر، جمعیت شهری، محل‌های تجاری، مسکونی و خیابان‌های محل تردد و فضای سبز آن نیاز به تمامی امکانات دارد به همین دلیل باید به این مورد توجه کرد.

مشاور ویژه شهردار تهران در امور مجلس خاطرنشان کرد: در طرح تفضیلی تهران، محل کسب و کار، درآمد، اشتغال، محل استراحت، اوقات فراغت و همچنین محل تردد فضای سبز به طور دقیق مشخص خواهد شد.

وی تاکید کرد: هدف از طرح تفصیلی جامع شهر تهران پس از مطالعات چندین ساله شهری و تعیین استراتژی مورد نظر نسبت به تعریف پهنه‌های مختلف شهری، در حقیقت تنظیم کاربری‌ها مختلف در روی زمین است که به آن  مدیریت زمین داخل شهر نیز می‌گویند.

طالبیان بیان داشت: با اجرای این طرح، اراضی داخل شهری متناسب با اینکه چه نوع کاربری‌هایی باید داشته باشند مشخص خواهند شد، که به تقویت اقتصاد شهری کمک خواهد کرد و این امکان را برای شهروندان فراهم می‌کند که اطلاعات دقیقی از وضعیت ملک خود داشته باشند واگر این اطلاعات را در اختیار طرح جامع و تفصیلی تهران بگذارنند می‌توانند در مورد ملک خود با توجه به وضعیت املاک مجاور راحت‌تر تصمیم بگیرند.

 

طرح جامع بهارستان در راستای طرح تفصیلی تهران است

معاون پارلمانی شهرداری تهران در رابطه با جایگاه طرح جامع بهارستان در اجرای طرح جامع و تفضیلی تهران، گفت: اگر اقدامات اولیه طرح تفصیلی تهران انجام نمی‌شد، امثال طرح‌هایی مانند طرح جامع بهارستان امکان اجرایی شدن پیدا نمی‌کرد. طرح جامع بهارستان بر مبنای طرح تفصیلی تهران به تصویب رسید.

وی اظهار کرد: امکان جانمایی اراضی مورد نیاز طرح جامع بهارستان و تعیین کاربری‌‌های مورد نیاز آن، در طرح تفصیلی تهران مشخص شده و در حقیقت آنچه که تحت عنوان طرح جامع بهارستان مطالعه شده بود در زمین های اطراف بهارستان مکان‌یابی می‌شود تا امکان تحقق وعملیاتی شدن پیدا کند.

"محمدباقر قالیباف" شهردار تهران حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین شهربانوی خاورمیانه با تأکید بر این موضوع که امروز سند شهر تهران طرح تفصیلی است، گفت: از ابتدای سال 90 طرح تفصیلی را به عنوان سند جامع داریم و در حال اجرای آن هستیم.

وی در باره رونمایی نمادین از این طرح، بیان داشت: بعد از سیر مراحل قانونی و قطعی شدن در کمیسیون ماده 5 و شورا این کار انجام می‌شود.

به گفته قالیباف طرح تفصیلی تحت وب روی سایت می‌گذاریم و کار نمادین را آغاز خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet