هدر موبایل
1390/04/22 12:11:16
سرویس فرهنگی
ملک‌محمدی:

کارگروه مد و لباس، پوشش اسلامی را از طریق رسانه‌ها تبلیغ کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر لزوم فعالیت جدی و هدفمند کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: کارگروه ساماندهی مد و لباس باید از طریق اطلاع‌رسانی و تبلیغ لباس‌های اسلامی در جامعه، جوانان را به این نوع پوشش جذا و ترغیب کند.
کارگروه مد و لباس، پوشش اسلامی را از طریق رسانه‌ها تبلیغ کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر لزوم فعالیت جدی و هدفمند کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: کارگروه ساماندهی مد و لباس باید از طریق اطلاع‌رسانی و تبلیغ لباس‌های اسلامی در جامعه، جوانان را به این نوع پوشش جذا و ترغیب کند. https://cdn.icana.ir/d/019/6242.jpg کارگروه,مد,و,لباس،,پوشش,اسلامی,را,از,طریق,رسانه‌ها,تبلیغ,کند Icana

"حسن ملک‌محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)با اشاره به برگزاری همایش رونمایی از نقشه راه کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نقشه راه کارگروه مد و لباس باید عملیاتی و اجرایی باشد و همه جوانب و ابعاد مختلف برای ساماندهی مد و لباس در بربگیرد.

نماینده مردم دامغان فعالیت بیشتر و جدی‌تر کارگروه ساماندهی مد و لباس در وزارت ارشاد را ضروری دانست و تأکید کرد: برای سامان یافتن پوششن اسلامی در جامعه و گسترش فرهنگ حجاب، باید کار فرهنگی زیرساختی انجام شود و لباس‌هایی با ویژگی‌های اسلامی و در عین حال مورد پسند و سلیقه جوانان در جامعه عرضه شود.

عضو کمیسیون فرهنگی توجه به سلایق و تنوع‌طلبی جوانان در مسئله پوشش را مهم توصیف کرد و ادامه داد: لباس‌های طراحی‌ و عرضه شده در مراکز پوشاک اسلامی، باید ضمن اسلامی و ارزشی بودن، از تنوع رنگ و مدل برخوردار باشد و طبع تنوع طلب و زیبایی‌جوی جوانان را مورد توجه قرار دهد.

ملک‌محمدی با اشاره به لزوم تبلیغ و اطلاع‌رسانی درباره لباس‌های اسلامی تصریح کرد: کارگروه ساماندهی مد و لباس باید ضمن تهیه لباس‌های طرح اسلامی و نظارت بر تولید این دسته از پوشاک، از طریق انتشار نشریاتی با موضوع پوشش اسلامی و ارائه مدل‌های مختلف لباس اسلامی جوانان را به این نوع پوشش جذب و ترغیب کند و از این مسیر زیرساخت‌های گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه را فراهم سازد.

همایش رونمایی از نقشه راه کارگروه مد و لباس در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و محورهای فعالیت این کارگروه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

قانون ساماندهی مد و لباس در سال 1385 در مجلس شورای اسلامی به تصویب  رسید و در همین راستا کارگروهی به منظور ساماندهی مد و لباس و اجرای مقدمات این قانون در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران معتقدند کارگروه ساماندهی مد و لباس تاکنون به وظایف محوله خود به درستی عمل نکرده است و در بسیاری از موارد در عملکرد این کارگروه کم‌کاری و ضعف دیده می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet