شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/29 13:22:00
سرویس کمیسیون ها

گزارش عملکرد صندوق مهر رضا (ع) در کمیسیون فرهنگی بررسی شد

مخبر کمیسیون فرهنگی گفت: گزارش عملکرد صندوق مهر رضا (ع) در کمیسیون فرهنگی با حضور مدیرعامل این صندوق بررسی شد.

ستار هدایت خواه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خانه ملت، در خصوص جلسه روز یکشنبه کمیسیون فرهنگی گفت: در این جلسه مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) گزارشی از عملکرد و برنامه‌های صندوق را به کمیسیون ارائه کرد.

وی افزود: براساس این گزارش صندوق مهر رضا با ادغام سه صندوق فرصت‌های شغلی، اشتغال روستایی و ازدواج جوانان تشکیل شده و اهداف این صندوق نیز تامین اشتغال، مسکن و ازدواج می‌باشد.

هدایت خواه با اشاره به اینکه بر طبق آمار کمک هزینه ازدواج به 780 زوج (مبلغ یک میلیون برای هر نفر) در سال گذشته پرداخت شده است ادامه داد: مسئولین صندوق درصدد هستند با توجه به افزایش مالی صندوق، مبالغ وام ازدواج را به یک میلیون و 200 هزار تومان وجه نقد و 2 میلیون کالا افزایش دهند همچنین ضامنین این وام را از دو نفر به یک نفر کاهش دهند.

مخبر کمیسیون فرهنگی گفت: این صندوق در زمینه اشتغال نیز به 12472 نفر در 1830 روستا وام پرداخت کرده و تاکنون 52 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است. پیش بینی این است که در سال جاری 100 هزار فرصت شغلی ایجاد شده و به 1200 نفر نیز وام ازدواج پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: این وام‌ها بصورت قرض الحسنه پرداخت می‌شود و اقدام دیگر صندوق نیز ترویج فرهنگ قرض الحسنه می‌باشد و البته به نوعی در این زمینه تبلیغاتی صورت گرفته است. تاکنون 17 هزار حساب قرض الحسنه با اعتبار 11 میلیارد تومان افتتاح شده است.

هدایت خواه درباره وضعیت مسکن گفت: وظیفه دیگر این صندوق بحث مسکن است که اعضای کمیسیون با توجه به نگرانی‌های خود در این زمینه سوالاتی را مطرح کردند که مدیرعامل صندوق نیز اعلام کرده بود آیین نامه مسکن تهیه و تدوین شده و درصدد ارائه وام برای ودیعه مسکن و یا احداث آن به زوجین جوان می‌باشیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet