شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/28 13:31:00
سرویس صحن

مجلس تکلیف بیمه کارگزاران مخابرات روستایی را مشخص کرد

مجلس استفساریه بند س تبصره ۹ لایحه بودجه سال ۸۶ را با قید دو فوریت به تصویب رساند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،این دو فوریت با 175 رای موافق، چهار رای مخالف و هشت رای ممتنع از مجموع 212 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

 کریم شافعی به عنوان یکی از مطرح‌کنندگان طرح دو فوریتی گفت: وقتی بند (س) از تبصره 9 قانون بوده 86 تصویب شد نمایندگان رای دادند، زیرا در حوزه انتخابیه با کارگزاران مخابراتی مواجه هستیم که چندین سال فعالیت داشته‌اند و سال گذشته بیمه شدند، اما هنوز بسیاری از آنها بلاتکلیف هستند.

وی گفت: مجلس اراده و تصمیم خود را برای کلیه این کارگزاران که 145 هزار نفر هستند که بیمه شوند را یکبار دیگر مورد تاکید قرار داد، اما مشکل آن است که اکنون که در آستانه برج 6 سال 86 هستیم هنوز بیمه نشده‌اند.

شافعی ادامه داد: وقتی جویا شدم مخابرات گفت قانونگذار تکلیف ما را برای تامین پرداخت‌ها مشخص نکرده است، حال استفساریه‌ تقدیم شده برای آن است که آیا منظور قانونگذار برای بیمه کردن کارگزاران روستایی از منابع شرکت مخابرات ایران است که پاسخ ما بله است، زیرا این قانون یکساله است و اگر به فوریت نحوه اجرای آن مشخص نشود این نیز بلاتکلیف می‌ماند و فاصله بین سنوات بیمه کارگزاران خواهد افتاد، بنابراین برای شفاف‌تر شدن آن، این طرح دوفوریتی ارایه شده است.

 


 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet