هدر اصلی
1390/05/16 11:01:19
سرویس اجتماعی
کریمی فیروز جایی:

از سند تحول در آموزش و پرورش تنها یک کاغذ باقی مانده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: اقدامات فعلی سیستم آموزشی کشور دیدگاه‌های تحولی مورد نظر را تعقیب نمی‌کند و عقب‌گردی برای سیستم آموزشی کشور خواهد بود، به همین دلیل می‌توان گفت از سند تحول در آموزش و پرورش تنها کاغذی باقی مانده است.
از سند تحول در آموزش و پرورش تنها یک کاغذ باقی مانده است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: اقدامات فعلی سیستم آموزشی کشور دیدگاه‌های تحولی مورد نظر را تعقیب نمی‌کند و عقب‌گردی برای سیستم آموزشی کشور خواهد بود، به همین دلیل می‌توان گفت از سند تحول در آموزش و پرورش تنها کاغذی باقی مانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3149.jpg از,سند,تحول,در,آموزش,و,پرورش,تنها,یک,کاغذ,باقی,مانده,است Icana

"علی کریمی فیروز جایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: سند تحول در آموزش و پرورش مدتی است در راستای تحقق خواسته مقام معظم رهبری در خصوص تحول بنیادین مورد بررسی مراجع ذیربط قرار گرفته است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اما آنچه که این روزها ما در آموزش و پرورش مشاهده می‌کنیم، بیشتر تصمیمات پراکنده و غیر هدفمندی است که انجام می‌شود این در حالی است که تصمیم‌گیری‌های آموزش و پرورش باید در چارچوب تحول بنیادین باید با نظر صاحب نظران ونخبگان آموزش و پرورش و همچنین تحقق خواسته های مقام معظم رهبری تطابق داشته باشد.

وی افزود: در جلسه هفته گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات وزیر آموزش‌وپرورش حضور داشت و در مورد تعطیلی پنجشنبه‌های مدارس ابتدایی توضیحاتی را ارائه کرد، اما اعضای کمیسیون معتقدند تعطیلی روز پنجشنبه بدون تمهید مقدمات و پیش‌بینی اسباب لوازم این کار در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است. در حالی که ممکن است این تصمیم سیستم آموزشی کشور را در آینده با مشکلاتی مواجه کند.

نماینده مردم در مجلس خاطرنشان کرد: سند تحول آموزش و پرورش باید در تمامی تصمیمات مورد نظر مسئولان آموزشی کشور باشد زیرا اصل سند غنی و قوی است و افراد مسئول در این حوزه باید در اجرای آن اهتمام داشته باشند و با تصمیم‌گیری‌های که هدفمند و در چارچوب آن سند نیست از هدف اصلی دور نشوند.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی آموزش وپرورش بیان داشت: اقدامات فعلی سیستم آموزشی کشور دیدگاه‌های تحولی مورد نظر را تعقیب نمی‌کند و عقب‌گردی برای سیستم آموزشی کشور خواهد بود، به همین دلیل می‌توان گفت از سند تحول در آموزش و پرورش  تنها کاغذی باقی مانده است؛ این در حالی است که این سند باید در تصمیم‌گیری اصلی و اساسی آموزش و پرورش خود را نشان دهد.

کریمی فیروز‌جایی گفت: در سند تحول در آموزش وپرورش جهت‌گیری و خطوط کلی تعیین شده است و نباید اینگونه باشد مساله‌ای که ناگهانی به ذهن ما می‌رسد را به عرصه اجرایی و عملیاتی شدن برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه سند تحول در آموزش باید مبنا و ملاک تصمیم گیری‌های ما باشد، بیان داشت: از شتاب‌زدگی در این عرصه باید جلوگیری شود، زیرا این اقداماتی که اکنون انجام می‌شود بدنه آموزش و پرورش هم آنها را نمی‌پسندد اما چون نظر وزیر است، اجرایی می‌شود.

کریمی فیروز جایی تاکید کرد: سند تحول در آموزش و پرورش باید به عنوان منشور در دستور دستگاه‌های تعلیم وتربیت قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet