خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/05/18 16:05:54
سرویس اجتماعی
حشمت‌الله فلاحت پیشه:

تابعیت ایرانی حق فرزندان معاودین است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تابعیت ایرانی حق فرزندان معاودین عراقی است؛ گفت: برای اینکه از قانون تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی سوء استفاده نشود باید قوانین سخت‌تری را در نظر گرفت.
تابعیت ایرانی حق فرزندان معاودین است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تابعیت ایرانی حق فرزندان معاودین عراقی است؛ گفت: برای اینکه از قانون تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی سوء استفاده نشود باید قوانین سخت‌تری را در نظر گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/4125.jpg تابعیت,ایرانی,حق,فرزندان,معاودین,است Icana

"حشمت الله فلاحت پیشه" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) در خصوص ضرورت طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی مصوب ۱۳۸۵گفت:این قانون تابع شرایط خاص امروز ودیروز ایران است و باید تحولاتی که طی این30 سال در کشور صورت گرفته در نظر داشت.

نماینده مردم اسلام آباد غرب،دالاهو،کرندغرب،گهواره و حمیل در مجلس شورای اسلامی افزود: تحولاتی که در مرزهای شرقی و غربی کشور صورت گرفته و گسترش مناسبات مرزی شرقی و غربی کشور و شرایط خاص جنگ ایران وعراق ،ارتباطاتی را بین ایرانی ها و عراقی ها شکل داد که ساماندعهی نشده بود و مشکلاتی را برای آنها به وجود آورد .

وی افزود: بسیاری از عراقی‌های ایران الاصل (معاودین) در زمان جنگ به ایران مهاجرت کردند و ازدواج آنها با زن ایرانی به دلیل ایرانی نبودن پدر فرزندان حاصل از این ازدواج که تبعه ایرانی محسوب نمی‌شدند با مشکلاتی رو به رو شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد:فرزندانی که حاصل ازدواج زن ایرانی و پدر خارجی هستند شناسنامه ندارند و حتی برای رفتن به مدرسه هم دچار مشکل هستند که این قانون مشکل این افراد را حل می کند.

فلاحت پیشه با بیان اینکه نگران سوء استفاده از این قانون نیز هستیم تصریح کرد: ابتدا باید به فکر حل این مشکل بود و بعد از آن می توان برای اینکه از قانون سوء استفاده نشود قوانین سخت‌تری را در نظر گرفت تا اینگونه ازدواج‌های سبک شکل نگیرد و این قانون منجر به شکل گیری تابعیت‌های جدید و افزایش جمعیت کشور نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet