هدر موبایل
1386/05/30 12:58:00
سرویس صحن

ابطحی: دولت ثابت کرد که با هیچ فردی عقد اخوت نبسته است

سید محمود ابطحی تصریح کرد: دولت در راستای ارزشیابی از عملکرد مدیران ارشد کشور ثابت کرد که با هیچ فردی عقد اخوت نبسته و هرکسی پاسخگو به مردم و چابک و فعال نباشد حتی در سطح وزرا بایستی جای خود را با نیروهای توانمند و مخلص تعویض کند.

سیدمحمود ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه 30 مرداد مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک گفتن اعیاد مبارک ماه شعبان و روزهای پاسدار، جانباز و آزاده گفت: یاد می‌کنیم از ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان غرورآفرین نظام مقدس جمهوری اسلامی و شهدای والامقامی که عزت و شرف و آبرو به ما بخشیدند و درس مقاومت و ایستادگی و مبارزه در مقابل جرثومه فساد و تباهی یعنی جامعه سرمایه‌داری غرب به سرکردگی صهیونیسم بین‌المللی را به ما آموختند و مجسمه خباثت و رذالت آمریکا و اسراییل را شکستند و درود به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این پاسداران واقعی اسلام و نهضت پویای اسلامی در سراسر گیتی که از دامن انقلاب و نظام سر برون آورده‌اند و حرکت شکوهمندشان باعث شرف و عزت و الگو برای تمام آزادیخواهان جهان گردید و کینه و بعض شیطان بزرگ را به همراه داشت.

وی افزود: لذا باید گفت آمریکا مرگت باد که عصبانیت تو از سپاه از حقارتها و ناکامیهای چندین ساله است که در مقابل فرزندان امام و رهبر پیدا کرده‌اید و بیداری مبارزان جهان و الگوگرفتن از جوانان برومند ایران تو را عصبانی نموده و این عصبانیت راه چاره‌ای جز مرگ برای سردمداران کفر جهانی ندارد و هرچه بیشتر تلاش درجهت برخورد با این نهاد مقدس بنمایی جز اضمحلال و بی‌آبرویی راه بجایی دیگر نخواهد برد.

نماینده خمینی‌شهر در ادامه گفت: مراکز مختلف جهانی اعلام نموده‌اند که دولت نهم دارای (15) عملکرد مثبت در ارتباط با رشد اقتصادی بالا،‌ افزایش ذخایر ارزی، صادرات غیرنفتی، کاهش بدهی خارجی، آغاز اجرای اصل (44)، سیاست کاهش تبعیض، کاهش بیکاری و نرخ سود‌،‌ افزایش اعتبارات بخش خصوصی به ارزش سهام بورس، خصوصی‌سازی، توسعه بنگاههای کوچک،‌ تلاش برای حذف یارانه‌های سود،‌ ثبات نرخ و ریسک سرمایه و مبارزه با پولشویی بوده است.

وی افزود: سؤال این است چرا همکاران محترم اصلاح‌طلب ما در مجلس اصولاً این موفقیتها را مشاهده نمی‌کنند؟ چرا موفقیت ارزشمند دولت را در ابعاد گوناگون داخلی و خارجی نمی‌بینند و مشکلاتی که ریشه در عملکردهای گذشته خودشان دارد چماق می‌کنند و بر سر دولت محترم و مجلس اصولگرا می‌کوبند؟ آیا حجم عظیم موافقتهای اصولی صادره در دولت گذشته که بدون بررسی و برنامه و بدون توجه به نیاز بازار داخلی و بدون تعریف بازار هدف بوده و میلیاردها تومان از سرمایه‌های ملی را متوقف نموده به عملکرد دولت نهم مربوط است؟ آیا غول عظیم بیکاری ارمغان دولت گذشته به کشور نیست؟ آیا گسترش اقتصاد سرسام‌آور دولتی، نتایج عدم اقدام و پیگیری دولت قبل درجهت چابک‌کردن بخش خصوصی نیست؟‌ آیا مشکل عظیم مسکن ناشی از عملکردهای ناثواب مدیران دولتی گذشته در این بخش نیست و آیا دولت محترم در این ارتباطات کارهای بزرگ عظیمی را آغاز نکرده؟ آیا در مورد پروژه‌های هسته‌ای ایران، حرکت دولت برای کشور افتخار نیافریده؟‌ آیا شاخصها و آمارهای موجود نشاندهنده واقعیت موفقیت دولت در بسیاری از ابعاد نیست؟

ابطحی اظهار داشت: اینگونه برخوردهای شما و ارائه آمارهای کذب از این تریبون مقدس و هجوم به دولت و مجلس از چه منبعی و چه مرکزی هدایت و راهبری می‌شود؟ آیا بیانات کذب همکاران محترممان در روز گذشته، در مورد کمک جناب آقای رئیس‌جمهور در سفرهای استانی به اصفهان تشویش افکار عمومی نیست؟‌ آیا زشت نیست که برای تضعیف دولت درمقابل افکار هوشیار ملت، ما مطالبی غیرواقعی را ارائه دهیم؟ بهرحال روزنامه‌ها و خبرگزاریهای خارجی مرتباً از کمکهای وسیع مالی آمریکا، سیا به اصلاح‌طلبان خبر می‌دهند و نیوزویک در آخرین خبر خود از قول خبرگزاریش در تهران اعلام نموده که بعضی از اصلاح‌طلبان بیان داشته‌اند که رقم کمک آمریکا به مخالفان دولت ایران کم بوده و باید این رقم افزوده شود. رایس مطالبی را در مورد عملکرد شما و تأیید حرکاتتان بیان کرده است. انتظار داریم از این تریبون تکلیف ما را با این اخبار روشن فرمایید. آیا این اخبار ناصحیح است؟‌چرا صراحتاً آنرا تکذیب و رد نمی‌کنید؟ چرا با این مطالبی که به وسعت در سطح رسانه‌های بین‌المللی مطرح می‌شود مقابله نمی‌کنید؟ چرا با سکوت خودتان در مقابل این مطالب و هجوم به دولت و جوسازی و هتاکی و حرمت‌شکنی این ذهنیت را برای ما ایجاد می‌کنید که شاید این اخبار صحیح است.

سیدمحمود ابطحی تصریح کرد: بهرحال ضمن پوزش از تمامی شما انتظار داریم تکلیف ما را با خودتان و اینگونه اخبار و عملکردهایتان در مقابل تضعیف نظام روشن کنید.

وی افزود: اما دولت در راستای ارزشیابی از عملکرد مدیران ارشد کشور ثابت کرد که با هیچ فردی عقد اخوت نبسته و هرکسی پاسخگو به مردم و چابک و فعال نباشد حتی در سطح وزرا بایستی جای خود را با نیروهای توانمند و مخلص تعویض کند. ان‌شاء‌الله این پدیده مبارک مورد عنایت همه وزیران قرار گیرد و مدیران استانی و آن کسانی که مطلوب هستند و در خدمت ارزشها و اصول خدمتگزار مردمند بمانند و افراد کم توان و غیرکارا توسط استانداران محترم و وزرا برای باقی‌ماندنشان در ادارات کل اصرار نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet