هدر موبایل
1386/05/30 13:17:00
سرویس صحن

فتحی‌پور: اقدام آمریکا حقانیت سپاه را اثبات کرد

نماینده کلیبر گفت: اقدام دولت آمریکا بار دیگر حقانیت سپاه پاسداران را اثبات نمود.

ارسلان فتحی‌پور، نماینده کلیبر، هوراند،‌خداآفرین و آبش‌احمد، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه 30 مرداد مجلس شورای اسلامی گفت: اخیراً دشمن قسم‌خورده ملت ایران، دولت استکباری آمریکا در ادامه سیاستهای فتنه‌جویانه خود وانمود کرده که درنظر دارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، این بازوان اقتدار نظام جمهوری اسلامی را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهد.

وی افزود: هرچند که این سیاستهای مضحک از سوی آمریکا برای اولین باز نیست که در مورد ایران اعمال می‌شود. بشهادت تاریخ بعد از انقلاب اسلامی در کل جهان حتی یک مورد از زبان مسؤولان آمریکایی در این (28) سال گذشته، کسی کلمه دموکراتیک در مورد ایران را نشنیده بلکه همواره آنان در هر فرصتی سعی داشته‌اند تا جاییکه امکان داشته حوادث و بلایای طبیعی را هم به نظام جمهوری اسلامی نسبت دهند. اما با همه این اوصاف چنین اقدام دولت آمریکا بار دیگر حقانیت سپاه پاسداران را اثبات نمود و برگ زرین دیگری بر لوح افتخارات این نهاد مقدس که همواره از سرچشمه اندیشه‌های ناب بنیانگذار جمهوری اسلامی نشأت گرفته و به واسطه حمایتهای بی‌دریغ، مدبرانه و حکیمانه مقام معظم رهبری به قدرتمندترین ارتش جهان اسلام مبدل گردیده و دشمن قدار و خونخوار اسلام و ایران را زمینگیر کرده.

فتحی‌پور ادامه داد: ما ضمن اعلام حمایت همه‌جانبه از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همه زمینه‌ها این اقدام آمریکا را محکوم می‌کنیم.

نماینده کلیبر در ادامه نطق خود گفت: اما مسأله سهمیه‌بندی بنزین علی‌رغم همه مزیتها و محاسنی که در صرفه‌جویی داشته و دارد و اصل مسأله تقریباً مورد قبول آحاد ملت ایران قرار گرفته مشکلات متعددی را در حد انجام کارهای ضروری ایجاد کرده و هرقدر که این طرح از زمان آغاز اجرای خود فاصله می‌گیرد بالطبع مشکلات بیشتری را در بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی، گردشگری، کشاورزی، سیاسی، آموزشی، بهداشتی، عمرانی حتی امنیتی بخصوص در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته تحمیل می‌کند.

وی افزود: بنظر می‌رسد اگر این طرح با چنین وضعیتی به روند خود ادامه دهد به تمام دستاوردهای دولت و نظام صدمه خواهد زد. با عنایت به اینکه حتی اکثر شرکتها و سازمانهای دولتی برای انجام مأموریتهای سازمان تحت امر خود تمام بنزین ذخیره شده را مصرف نموده‌اند از این ببعد برای انجام وظایف محوله خود خصوصاً درجهت نظارت و اعزام نیروی متخصص از مرکز استان به شهرستانها درمانده‌اند.

فتحی‌پور گفت: بعنوان مثال مدیران شرکت توانیر در استانها در پاسخ به علت عدم برطرف‌کردن بموقع مشکلات و نقایص بوجود آمده در خطوط انتقال برق شهرستانها که منجر به خاموشیهای کوتاه مدت و دراز مدت گردیده نبود بنزین را تنها عامل مشکل یاد شده  اعلام می‌کنند. همچنین مراکز بهداشتی و درمانی و غیره که ذکر همه آنها از حوصله این فرصت کم خارج است. بنابراین تقاضا می‌شود مجلس و دولت محترم تدبیری بیندیشند که صرفه‌جویی (4)،(5) میلیارددلاری، خدای‌ناکرده یک زیان هنگفتی به کشور تحمیل نکند. نماینده کلیبر اظهار داشت: بنابراین تقاضا دارد دولت یک کمیته رفع نارساییها تشکیل دهد و با جمع‌آوری گروهی از کارشناسان خبره در این کمیته حداقل با نظرخواهی از سازمانها و شرکتهای دولتی و گردآوری مشکلات مترتب در اجرای این طرح را مورد کارشناسی قرار داده و در رفع آن اقدام عاجل چاره‌جویی نمایند.

وی ادامه داد: از دیگر مشکلات حاد اجرای این طرح، مشکل قطع ارتباطات جاده‌ای بین روستاها و مرکز شهرستان در مناطق محروم می‌باشد که در بعضی روستاها ما شاهد وجود یک وسیله نقلیه مدل پایین که اکثراً پیکان یا ماشینهای قدیمی لندرور و جیپ با مصرف سوخت بسیار بالا هستیم که تنها وسیله انتقال روستاییان محترم به مرکز شهرستان و یا جاده‌های اصلی می‌باشد. متأسفانه در اجرای سهمیه‌بندی اینها نیز بسان یک ماشین مدل بالای کم مصرف شهری با روزانه (3) روز بنزین سهمیه‌بندی شده‌اند، درحالیکه این (3) لیتر در یک جاده خاکی سربالایی پرپیچ و خم حتی کفاف یک کیلومتر را هم نمی‌کند. این امر یا فشار جسمی و فیزیکی بر پیرزنان و پیرمردان روستانشین وارد نموده یا فشار اقتصادی که ناشی از تأمین بنزین احیاناً به قیمت آزاد بسیار بالا که صاحب خودرو بصورت مجبور وادار به استفاده از آن شده است. بنابراین تقاضا دارم دولت محترم دستور فرماید خودروهای شخصی مسافرکش روستایی را شناسایی و بسان تاکسی‌سرویسهای بین شهری از سهیمه روزانه (25) لیتری استفاده نمایند.

نماینده مردم کلیبر دیگر مشکل حوزه انتخابیه‌ خود را کند بودن روند عملیات اجرایی طرح توسعه منطقه آزاد تجاری، صنعتی ارس ذکر کرد و گفت: من از دولت محترم تقاضا دارم که به زحمتی که نمایندگان محترم مجلس در تصویب این طرح متحمل شده‌اند عنایت داشته باشند چون سرعت اجرایی طرح با سرعت تصویب آن فاصله معناداری دارد.

فتحی‌پور گفت: یکی از راهکارهای مؤثری که بدنبال اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در کاهش مشکلات می‌تواند اثربخش باشد کاهش تمرکزگرایی و حرکت به سمت تمرکززدایی در مناطق مختلف کشور می‌باشد. با عنایت به وضعیت موجود، ارتقاء سطح بخشهای هوراند خدافرین از درجه بخشداری به فرمانداری می‌تواند ضمن کاهش مشکلات اهالی منطقه به بهینه شدن خدمات دولتی نیز کمک شایانی نماید و این همواره بلحاظ قدمت هفتاد ساله این بخشها در درجه بخشداری از خواست اساسی مردم شریف منطقه می‌باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet