شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/30 14:18:00
سرویس سیاسی

بروجردی در واکنش به گروگانگیری‌ در دانشگاه تهران: هر نوع اقدام تروریستی غیر قابل قبول است

علاء الدینی بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به اقدام تروریستی دانشگاه تهران گفت: هر نوع اقدام تروریستی غیرقابل قبول است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دولت اعلام کرده که کشور در امنیت بسر می‌برد اما ما شاهد گروگانگیری در آستانه هفته دولت هستیم بنظر نمی‌رسد این اقدامات در راستای تخریب دولت می‌باشد، گفت: با توجه به مرز بسیار طولانی ما با کشور افغانستان و پاکستان که هر دو کشور به لحاظ امنیتی وضعیت نیمه بحرانی دارند و با توجه به حضور نیروهای طالبان و القاعده در درون این کشورها همیشه حوادث اینگونه احتمال وقوع دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: آنچه مهم است اینکه بتوانیم سیاست کنترل مرزها را که مجلس هم بودجه قابل توجهی برای آن در نظر گرفته را بتوانیم با استفاده از ابزارهای مدرن  انجام دهیم .مثل استفده از تکنولوژی پیشرفته، دیوار الکترونیکی و استفاده از شبکه راداری که ما بتوانیم کنترل بیشتری داشته باشیم. البته کار اطلاعاتی از یک طرف و همکاری با کشورهای دیگر نقش مهمی در خنثی سازی این عملیات دارد.

وی افزود: در عملیات اخیر هم در همکاری که صورت گرفته با ایالت بلوچستان و پاکستان در حل سریع مشکل نقش اساسی داشته است.

بروجردی در خصوص گروگانگیری امروز در دانشگاه تهران هم گفت: از نظر ما هر گونه اقدام ضد امنیتی غیرقابل قبول است و همه ایران برای ما بعنوان سرزمین ایران است و امنیت سیستان همانقدر برای ما اهمیت دارد که امنیت در کردستان،خوزستان و در تهران، تفاوتی نمی‌کند. ولی در کنار مرزهای ما به همان دلیلی که گفته شد یعنی عدم کنترل مرزها با وضعیت فعلی احتمال بروز این جریانات خیلی بیشتر است.

وی گفت: با اقدام اخیر امریکا‌یی‌ها که اعلام کردند و برای آن بودجه گذاشتند که ناامنی ایجاد کنند با توجه به گسترده عظیم مرزها و همسایگانی مثل عراق در غرب و افغانستان و پاکستان در شرق که هر سه حالت بحرانی دارند و کنترل امنیتی در آنجا وجود ندارد احتمال بروز این رویدادها همیشه وجود دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: اگر نگاهی به 2 سال گذشته بکنیم در بحرانی که انگلیسی‌ها در خوزستان به وجود آوردند از طریق بمب گذاری و بروز حوادث این چنینی در 2 استان دیگر وضعیت برای کنترل نسبت به آن زمان خیلی بهتر است گرچه ما وضعیت مطلوب را وضعیتی می‌دانیم که هیچ حادثه نداشته باشیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet