هدر موبایل
1390/07/19 09:20:35
سرویس اجتماعی
محمدرضا رضایی‌کوچی:

استخدام پرستار به نفع مردم و بیماران است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ خواستار جبران کمبود نیروهای پرستار در بیمارستان‌ها شد و گفت: استخدام پرستار نه تنها به سود پرستاران بلکه به نفع مردم و بیماران نیز است.
استخدام پرستار به نفع مردم و بیماران است نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ خواستار جبران کمبود نیروهای پرستار در بیمارستان‌ها شد و گفت: استخدام پرستار نه تنها به سود پرستاران بلکه به نفع مردم و بیماران نیز است. https://cdn.icana.ir/d/019/2533.jpg استخدام,پرستار,,به,نفع,مردم,و,بیماران,است Icana

محمدرضا رضایی‌کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه مجلس کاهش ساعت کار پرستاران را برای ارتقای کیفیت کار آنها تصویب کرد، افزود: برای اجرای این قانون که به کاهش ساعت کاری کادر پرستاران تاکید دارد، به نیروهای جدید در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیاز است.

نماینده مردم جهرم در مجلس، با بیان اینکه  این قانون  بر اساس پیشنهاد دولت در مجلس تصویب شد، گفت: باید 23 هزار پرستار در سیستم درمانی و بهداشتی کشور استخدام شوند؛ اما بر خلاف پیگیری‌ها و تلاش‌های وزارت بهداشت برای اجرای این قانون، هنوز این استخدام‌ها صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: متاسفانه ساعت کاری زیاد مشکلات و نگرانی‌هایی زیادی را در قشر پرستاران ایجاد کرده است به طوری که آنها در هر دیداری که با مسئولان و نمایندگان دارند این موضوع را جزو مطالبه اصلی خود مطرح می‌کنند.

رضایی‌کوچی با بیان اینکه برای ارائه بهتر و با کیفیت‌تر خدمات از سوی پرستاران به بیماران این قانون باید اجرا شود ادامه داد: دولت نیز در اسرع وقت باید به آن عمل کند، چرا که استخدام 23 هزار پرستار نه تنها به سود پرستاران بلکه به نفع مردم و بیماران نیز است.

بیش از یکسال از است که وعده رییس جمهوری مبنی بر استخدام 23 هزارپرستار می‌گذرد؛ اما با گذشت این زمان و موافقت مجلس با این طرح هنوز اجرایی نشده است.

"محمد شریفی مقدم" دبیرکل خانه پرستار نیز در این رابطه ابزار نگرانی کرده و گفته است: لازم است تعداد پرستاران متناسب با تعداد پزشکان افزایش پیدا کند تا بیماران در بیمارستانها فوت نکنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet