هدر موبایل
1390/07/20 10:31:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علی‌اصغر یوسف‌‌نژاد:

آسیب مگس‌ مدیترانه‌ای به باغ‌ها مغفول مانده است

نماینده مردم رشت در مجلس، از مغفول مانده آسیب مگس‌های مدیترانه‌ای بر محصولات کشاورزی گلایه کرد و با تأکیدبر آسیب‌های این آفت به محصول‌های کشاورزی خواستار رسیدگی مسئولان جهاد کشاورزی به این مسئله شد.
آسیب مگس‌ مدیترانه‌ای به باغ‌ها مغفول مانده است نماینده مردم رشت در مجلس، از مغفول مانده آسیب مگس‌های مدیترانه‌ای بر محصولات کشاورزی گلایه کرد و با تأکیدبر آسیب‌های این آفت به محصول‌های کشاورزی خواستار رسیدگی مسئولان جهاد کشاورزی به این مسئله شد. https://cdn.icana.ir/d/019/3015.jpg آسیب,مگس‌,مدیترانه‌ای,به,باغ‌ها,مغفول,مانده,است Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، علی‌اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با وراش، با بیان این که خسارت‌های هجوم مگس‌های مدیترانه‌ای به باغ‌ها و اراضی کشاورزی، از جاری شدن سیل و بارش تگرگ به‌شدت بیشتر است، افزود: مگس‌هایی موسوم به مدیترانه‌ای امسال به مرکبات و دیگر محصول‌های باغی مازندران آسیب‌های زیادی وارد کرده است.

این سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، گفت: در سال گذشته هم شاهد حمله مگس مدیترانه‌ای به باغ‌های استان مازندران بودیم و تذکرهایی هم به مسئولان وزارت جهاد کشاورزی دادیم، اما آن‌ها نسبت به این موضوع کم توجه بودند.

وی ادامه داد: اما امسال این آفت در سطح گسترده‌تری اتفاق افتاده است و آسیب‌های بیشتری وارد کرده است که نیاز به رسیدگی جدی دارد.

یوسف‌نژاد با تأکیدبر درخواست کشاورزان مازندرانی، گفت: همه مردم خواهان توجه و رسیدگی مدیران و مسئولان جهاد کشاورزی هستند و می‌خواهند حداقل با پوشش بیمه‌ای، سموم مناسب و آموزش مهارت‌های لازم مانع از آسیب‌های مضاعف شوند.

این نماینده مجلس هشتم، بیان کرد: با توجه به این ‌که این امر بر اقتصاد بسیاری از کشاورزان تأثیر نا‌مطلوبی گذاشته است و موجب نگرانی آن‌ها شده است، اما در عمل می‌بینیم این مسئله مورد غفلت از سوی مسئولان کشاورزی واقع شده است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، گفت: استان مازندران قطب کشاورزی کشور است و بخش قابل توجهی از اقتصاد مردم این استان وابسته به کشاورزی است، متأسفانه کشاورزان به‌ویژه در زمان برداشت محصول‌هایشان دغدغه‌های بسیاری دارند که ضروری است وزارت جهاد کشاورزی اقدام‌های مؤثرتری برای حل نیازها و درخواست‌های آن‌ها صورت دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet