هدر موبایل
1390/07/19 15:55:49
سرویس فرهنگی
دستغیب با استقبال از برگزاری همایش شاعران ایران و جهان:

فرصتی برای تعامل وهمدلی شاعران ایران و جهان

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که همایش‌های بین‌المللی ادبی نقش عمده‌ای در ارتقاء ادبیات فارسی دارند تصریح کرد: نشست‌های بین‌المللی ادبی، شرایط خوبی را برای تعامل و هم اندیشی شاعران سراسر جهان در ایران ایجاد می‌کنند.
فرصتی برای تعامل وهمدلی شاعران ایران و جهان نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که همایش‌های بین‌المللی ادبی نقش عمده‌ای در ارتقاء ادبیات فارسی دارند تصریح کرد: نشست‌های بین‌المللی ادبی، شرایط خوبی را برای تعامل و هم اندیشی شاعران سراسر جهان در ایران ایجاد می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/11497.jpg فرصتی,برای,تعامل,وهمدلی,شاعران,ایران,و,جهان Icana

احمد رضا دستغیب(علی اصغر) در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبر گزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری دومین همایش شاعران ایران و جهان در کشور گفت: همایش‌های ادبی بین‌المللی فرصت خوبی برای تعامل فرهیختگان کشورهای مختلف در ایران است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برگزاری این نشست‌های تخصصی نقش عمده‌ای در ارتقاء کیفیت شعر فارسی دارند و دوستی شاعران ایران و جهان را تثبیت می‌کنند.

 وی با بیان این که شعر فارسی پیشینه‌ای کهن دارد، افزود: ادبیات ایران زبانزد تمام دنیاست و علاقمندان بسیاری در سراسر دنیا، بر یادگیری زبان فارسی اهتمام دارند.

 دستغیب برگزاری همایش‌های ادبی را در ارتقاء زبان فارسی موثر دانست وتصریح کرد:‌شاعران ایرانی هم در این نشست‌ها نقاط قوت و ضعف خود را پیدا می‌کنند و این نکته مهم تاثیر چشمگیری در فرایند فعالیت‌های شاعران کشور در عرصه بین المللی دارد.

 نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: پس از پایان برگزاری این همایش بین المللی، برایند نشست‌ها در اختیار اهالی شهر و ادب کشور قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet