هدر موبایل
1390/07/20 11:26:43
سرویس اقتصادی
حیدری: نظارت بانک مرکزی بر بانک‌های عامل ضعیف است

بخشنامه‌های بدون پشتوانه بانک مرکزی در بانک‌ها خاک می‌خورند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که مسئولان بانک مرکزی بدون پشتوانه و نظارت مناسب ابلاغیه‌های مختلف را برای اجرا در بانک‌های عامل صادر می‌کنند، گفت: مقصر اصلی در زمینه اجرایی نشدن ابلاغیه تغییر نحوه گرفتن ضامن برای ارائه تسهیلات به متقاضیان مسئولان بانک مرکزی هستند.
بخشنامه‌های بدون پشتوانه بانک مرکزی در بانک‌ها خاک می‌خورند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که مسئولان بانک مرکزی بدون پشتوانه و نظارت مناسب ابلاغیه‌های مختلف را برای اجرا در بانک‌های عامل صادر می‌کنند، گفت: مقصر اصلی در زمینه اجرایی نشدن ابلاغیه تغییر نحوه گرفتن ضامن برای ارائه تسهیلات به متقاضیان مسئولان بانک مرکزی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/770.jpg بخشنامه‌های,بدون,پشتوانه,بانک,مرکزی,در,بانک‌ها,خاک,می‌خورند Icana

فخرالدین حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که بانک مرکزی ایران نمی‌خواهد توجه جدی به نحوه فعالیت بانک‌های عامل داشته باشد، تصریح کرد: مسئولان بانک مرکزی بخش‌نامه‌هایی را برای اجرا به بانک‌های عامل ابلاغ می‌کنند که پشتوانه‌ای ندارند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که فعالیت بانک‌های عامل تفاوت چشمگیری با بخش‌نامه‌های ابلاغی بانک مرکزی دارد، افزود: مسئولان بانک مرکزی باید با جدیت فراوانی اجرایی شدن بخشنامه‌های خود در بانک‌های عامل را دنبال کنند.

وی با یادآوری این که یکی از بخش‌نامه‌هایی که بانک مرکزی برای اجرا به بانک‌های عامل ابلاغ کرده و اجرایی نشده‌، تغییر نحوه گرفتن ضامن برای ارائه تسهیلات به متقاضیان است، تأکید کرد: مقصر اصلی در زمینه اجرایی نشدن این ابلاغیه مسئولان بانک مرکزی هستند.

 

بانک مرکزی به ارائه گزارش قناعت می‌کند

حیدری با بیان این‌که مسئولان بانک مرکزی همواره در فعالیت‌های خود به ارائه گزارش قناعت کرده‌اند، گفت: مسئولان این بانک در تخلف مالی اخیر نیز اقدام چشمگیری انجام نداده‌اند و به ارائه گزارش اکتفا کرده‌اند.

وی تأکید کرد: بر اساس قانون مسئولان بانک مرکزی باید با هر گونه تخلف در بانک‌های عامل برخورد کنند و عدم اجرای ابلاغیه بانک مرکزی نیز تخلف به شمار می‌رود و مسئولان این بانک باید با متخلفان برخورد کنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس قانون نحوه فعالیت بانک‌ها را تصویب کرده است و مسئولان اجرایی باید به موضوع کوتاهی مسئولان بانک مرکزی در زمینه نظارت و عدم اجرای ابلاغیه‌ها در بانک‌های عامل رسیدگی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet