هدر موبایل
1390/07/20 12:01:29
سرویس اجتماعی
ریشه‌های بروز خشونت در جامعه/12

محبی‌نیا: خشونت با قانون قابل کنترل و مهار نخواهد بود

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: خشونت فی نفسه با قانون قابل کنترل و مهار نیست و باید جامعه را به سمت برخوردهای عقلانی با پدیده‌ها و حوادثی عادت داد که بوی خشونت و درگیری از آن می‌آید.
محبی‌نیا: خشونت با قانون قابل کنترل و مهار نخواهد بود عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: خشونت فی نفسه با قانون قابل کنترل و مهار نیست و باید جامعه را به سمت برخوردهای عقلانی با پدیده‌ها و حوادثی عادت داد که بوی خشونت و درگیری از آن می‌آید. https://cdn.icana.ir/d/019/11411.jpg محبی‌نیا:,خشونت,با,قانون,قابل,کنترل,و,مهار,نخواهد,بود Icana

جهانبخش محبی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: خشونت در جامعه را باید از منظر مسائل جامعه‌شناسی، روانشناسی، اجتماعی، حقوقی، اخلاق و دیانت بررسی کرد تا با این معیار‌ها بتوان خشونت و میزان جرائم را ارزیابی کرد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در عین حال باید اشاره کرد که خشونت فی نفسه با قانون قابل کنترل و مهار نیست و باید جامعه را به سمت برخوردهای عقلانی با پدیده‌ها و حوادثی عادت داد که بوی خشونت و درگیری از آن می‌آید.

 وی افزود: باید نگاه جامعه به پدیده خشونت را به سمت نگاه عقلانی ببریم و در دایره علوم اجتماعی به آن نگاه کنیم در این صورت این مساله قابل مهار خواهد بود هرچند تاکید می‌کنم رسیدن به این نقطه کار بسیار سختی است و همت بسیاری را می‌طلبد.

نماینده مردم در مجلس بیان کرد: با نگاه عقلانی به پدیده خشونت به سمت کاهش میزان افزایش جرم در جامعه حرکت خواهیم کرد و اگر فردی جرمی را مرتکب شد نیاز به اعمال قانون خواهد بود.

 محبی نیا گفت: بحث خشونت یکی از مباحث بسیار کلانی است که کل کشورهای جهان درگیر آن هستندو هیچ کشوری هم نمی‌توناد ادعا کند که فارغ از مساله خشونت است و توانسته این موضوع را کنترل کند.

 عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: در عین حال کشورهایی هم که ادعا می‌کنند خشونت را مهار کرده‌اند بیشتر از همه دچار خشونت هستند./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet