هدر موبایل
1390/07/20 09:24:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سیدعلی موسوی‌جرف:

عدم‌ نظارت عامل اصلی فاجعه اختلاس سه‌هزار میلیاردی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان این که یکی از مهم‌ترین علت‌های بروز اختلاس سه‌هزار میلیاردی اخیر، عدم‌نظارت صحیح سازمان‌های نظارتی مانند بانک مرکزی است، گفت: بانک مرکزی با در اختیار داشتن همه اطلاعات درباره بده‌کاری، بستان‌کاری و در مجموع گردش مالی بانک‌ها به‌طور قطع باید برای بروز این فاجعه پاسخ‌گو باشد.
عدم‌ نظارت عامل اصلی فاجعه اختلاس سه‌هزار میلیاردی است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان این که یکی از مهم‌ترین علت‌های بروز اختلاس سه‌هزار میلیاردی اخیر، عدم‌نظارت صحیح سازمان‌های نظارتی مانند بانک مرکزی است، گفت: بانک مرکزی با در اختیار داشتن همه اطلاعات درباره بده‌کاری، بستان‌کاری و در مجموع گردش مالی بانک‌ها به‌طور قطع باید برای بروز این فاجعه پاسخ‌گو باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/10027.jpg عدم‌,نظارت,عامل,اصلی,فاجعه,اختلاس,سه‌هزار,میلیاردی,است Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، سیدعلی موسوی‌جرف در گفت‌وگو با رورنامه فرهنگ جنوب، افزود: هرچند در طول این روزها شاهد برکناری و یا استعفای مدیران و مقصران این اختلاس بودیم اما سازمان‌های نظارتی مانند قوه قضاییه باید به موضوع رسیدگی کند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی،  درباره ریشه‌ها و علت‌های بروز فساد مالی در سامانه بانکی و اقتصادی کشور، توضیح داد: یکی از علت‌های بروز یک چنین بی‌انضباطی‌هایی عدم‌نظارت صحیح سازمان‌های نظارتی مانند بانک مرکزی است که متولی مستقیم تمامی بانک‌های کشور به‌شمار می‌آید، بانک مرکزی با در اختیار داشتن تمامی اطلاعات در مورد بدهکاری، بستان‌کاری و در مجموع گردش مالی بانک‌ها به‌طور قطع باید برای بروز این مشکل پاسخ‌گو باشد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، درباره وضعیت بازارهای جهانی و افزایش قیمت طلا، توضیح داد: افزایش بهای جهانی طلا در ماه‌های گذشته فرصتی جدی برای توسعه اقتصاد کلان کشور به شمار می‌آید که کشور ما تاکنون به‌خوبی از این فرصت استفاده نکرده است.

وی افزود: هم‌اکنون افزایش روزافزون قیمت طلا در بازارهای جهانی بازارهای مختلف داخلی را نیز تحت‌تأثیر خود قرار داده است، اما آن‌چه مسلم است نوسان بهای جهانی طلا نباید تأثیری بر بازارهای داخلی داشته باشد.

به گفته وی مسئولان بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی باید با برنامه‌ریزی دقیق از تأثیر سوء نوسان‌های طلا بر بازارهای داخلی جلوگیری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet