هدر موبایل
1390/07/19 16:38:25
سرویس اجتماعی
کواکبیان خبر داد:

رسیدگی به فوت دختر دانشجوی دانشگاه امیر کبیر در فراکسیون دانشگاهیان

رئیس فراکسیون دانشگاهیان در مجلس، گفت: این فراکسیون موضوع فوت دختر دانشجوی دانشگاه امیر کبیر را در دستور کار قرار خواهد داد و در وهله اول به صورت جدی از مسئولان آموزشی کشور درباره وقوع این حادثه توضیحات لازم را می‌خواهد و پس از آن نیز مسئولان دانشگاه امیر کبیر باید در باره این موضوع پاسخ‌گو باشند.
رسیدگی به فوت دختر دانشجوی دانشگاه امیر کبیر در فراکسیون دانشگاهیان رئیس فراکسیون دانشگاهیان در مجلس، گفت: این فراکسیون موضوع فوت دختر دانشجوی دانشگاه امیر کبیر را در دستور کار قرار خواهد داد و در وهله اول به صورت جدی از مسئولان آموزشی کشور درباره وقوع این حادثه توضیحات لازم را می‌خواهد و پس از آن نیز مسئولان دانشگاه امیر کبیر باید در باره این موضوع پاسخ‌گو باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/3090.jpg رسیدگی,به,فوت,دختر,دانشجوی,دانشگاه,امیر,کبیر,در,فراکسیون,دانشگاهیان Icana

مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فوت آمنه زنگنه، دانشجوی ورودی سال ۸۹ دانشگاه امیرکبیر تهران در مقطع کارشناسی‌ارشد رشته پلمیردر روز ۱۱ مهرماه – تصریح کرد: باید این موضوع را خیلی جدی مورد بررسی قرار داد زیرا پیش از این نیز در دانشگاه فردوسی مشهد و یا دانشگاه علامه شاهد تکرار برخی وقایع برای دانشجویان بوده‌ایم.

نماینده مردم مهدی‌شهر و سمنان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: فراکسیون دانشگاهیان مجلس این موضوع را در دستور کار قرار خواهد داد و در وهله اول به صورت جدی از مسئولان آموزشی کشور درباره وقوع این حادثه توضیحات لازم را می‌خواهد و پس از آن نیز مسئولان دانشگاه امیر کبیر باید در رابطه با این موضوع پاسخگو باشند.

 وی افزود: البته کمیته‌ای هم در دانشگاه امیرکبیر از سوی دانشجویان برای بررسی این مساله شکل گرفته است که از نتایج بررسی‌های این کمیته در فراکسیون دانشگاهیان استفاده خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس با عرض تسلیت به خانواده آمنه زنگه، بیان داشت: ما قول می‌دهیم که این مساله را تا آخر پیگیری کنیم و هر فردی که در این موضوع اهمال کاری کرده باشد، احضار و توبیخ خواهیم کرد.

 نماینده مردم در مجلس، گفت: تنها گزارشی که درباره فوت این دختر دانشجو دریافت کرده‌ایم مبنی بر گاز گرفتگی وی در حمام بوده است و اگر در جریان بررسی‌ها به موضوع دیگری برخوردیم، آن را به اطلاع افکار عمومی خواهیم رساند.

 آمنه زنگنه، دانشجوی ورودی سال ۸۹ دانشگاه امیرکبیر تهران در مقطع کارشناسی‌ارشد رشته پلمیر روز دوشنبه از نمازخانه دانشگاه که به‌دلیل نبود خوابگاه در آنجا اسکان داشته است، به حمام دانشگاه امیرکبیر مراجعه می‌کند و بعد از حدود سه ساعت یکی از دانشجویان او را در وضعیت بیهوشی در کف حمام یافته و با کمک سایر دانشجویان آمنه به بهداری منتقل می‌شود.

 در معاینه اولیه علت بی‌هوشی گاز گرفتگی اعلام می‌شود. استنشاق گازی متصاعد شده از اسیدی که مسوولان فنی دانشگاه به منظور باز کردن گرفتگی لوله‌های فاضلاب در لوله‌ها ریخته بودند. البته آنها از اعلام این موضوع به دانشجویان امتناع کرده بودند و آمنه و سایر دانشجویان بدون اطلاع از این موضوع فعالیت‌های روزمره خود را انجام می‌دادند. بهداری دانشگاه هم فاقد تجهیزات تنفسی و اکسیژن بوده و به همین دلیل این دانشجو به بیمارستان فیروزگر منتقل می‌شود.

با وجود این اقدامات درمانی مسوولان بیمارستان اعلام کردند که دانشجوی دختر سه ساعت قبل در حمام خوابگاه دانشگاه فوت شده است. این روایت دانشجویان دانشگاه امیرکبیر تهران از فوت «آمنه زنگنه» است که بر اثر استنشاق گاز ناشی از اسید در لوله‌های فاضلاب این دانشگاه در حمام فوت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet