هدر موبایل
1390/07/20 09:41:14
سرویس بین الملل
مهدی زاده در واکنش به اظهارات لاوروف:

ایران مستندات قانونی برای احقاق حق در پرونده اس 300 دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: بر اساس مستندات قانونی روسیه موظف به تامین خسارت ایران در پرونده اس ۳۰۰ است.
ایران مستندات قانونی برای احقاق حق در پرونده اس 300 دارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: بر اساس مستندات قانونی روسیه موظف به تامین خسارت ایران در پرونده اس 300 است. https://cdn.icana.ir/d/019/2394.jpg ایران,مستندات,قانونی,برای,احقاق,حق,در,پرونده,اس,300,دارد Icana

"مهدی مهدی­زاده" در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که روس­ها هیچ­گاه  نسبت به قراردادهایشان پایبند نبوده اند،گفت: تجربه ثابت کرده که روس­ها همواره اهل معامله بوده و هر جا که منافعشان تامین شود به آن سمت گرایش پیدا می­کنند.

نماینده گناباد در مجلس شورای اسلامی، با بی­اساس خواندن ادعاهای وزیر خارجه روسیه مبنی بر نداشتن مستندات قانونی ایران برای طرح شکایت از روسیه در پرونده اس 300 افزود: روسها باید بدانند ایران قرارداد رسمی و قانونی با روسیه امضا کرده که بر اساس آن می تواند احقاق حق کند.

وی با تاکید بر این که نقض قرارداد خسارت هایی را متوجه ایران کرده است بیان کرد: اگر ایران این قرارداد را امضا نمی کرد، قادر بود آن را از جای دیگر خریداری کرده و یا در داخل اقدام به ساخت آن کند ولی معطل نگه داشتن ایران از سوی روسیه باعث تحمیل خسارت هایی به ایران شده که باید جبران شود.

این نماینده مجلس هشتم تاکید کرد: روس­ها به دلائلی که ممکن است فشار از طرف غرب یا آمریکا و یا پیدا شدن خریداری با قیمت گران­تر باشد، این قرارداد را به صورت یک طرفه نقض کرده بنابراین باید پاسخگوی خسارت های وارده به ایران باشد.

مهدی زاده با بیان این که روسیه بر اساس پروتکل های جهانی قراردادی را با ایران به امضا رسانده است بیان کرد: بر همین اساس ایران می تواند شکایت خود را در دادگاه­های بین­المللی هر چند که تحت سلطه استکبار باشند برده و احقاق حق کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، اقدام روس­ها در لغو قرارداد را بسیار زشت خواند و تاکید کرد: از نظر پروتکل­های جهانی نقض قرارداد برای کشوری که به عنوان ابرقدرت در دنیا مطرح است به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و روس­ها باید بدانند که بی وفایی آن ها نسبت به قراردادها موقعیت آن ها را از نظر جهانی بسیار تضعیف خواهد کرد.

در حالی که "علی­اکبر صالحی" وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرده است که روز 18 مهرماه پرونده شکایت ایران از روسیه درباره لغو یک جانبه قرارداد فروش موشک های ضد هوایی اس.300 در دادگاهی در پاریس مطرح خواهد شد، وزیر خارجه روسیه در واکنش تندی اعلام کرده که ایران مستند قانونی برای طرح چنین شکایتی ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet