هدر موبایل
1390/07/20 09:13:42
سرویس سیاسی

رد طرح اشتغال‌زایی اوباما در سنای آمریکا

مجلس سنای آمریکا بسته ۴۴۷ میلیارد دلاری اشتغال‌زایی کاخ سفید را رد کرد.
رد طرح اشتغال‌زایی اوباما در سنای آمریکا مجلس سنای آمریکا بسته 447 میلیارد دلاری اشتغال‌زایی کاخ سفید را رد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/6222.jpg رد,طرح,اشتغال‌زایی,اوباما,در,سنای,آمریکا Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، سناتورهای مجلس سنای آمریکا در جلسه روز گذشته (سه‌شنبه) با 48 رای مخالف بسته اشتغال‌زایی "باراک اوباما" رئیس‌جمهور این کشور را رد کردند تا بحران سیاسی پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور تشدید شود.

بسته 447 میلیارد دلاری اشتغال‌زایی اوباما شامل کاهش مالیات‌ها و هزینه‌ها با عدم حمایت سناتورهای مجلس سنای آمریکا و کسب حداقل 60 رای مواجه شد.

این طرح که با 50 رای موافق رد شد باید حداقل 60 رای موافق را به خود اختصاص می‌‎داد.

مجلس سنای آمریکا 100 نماینده دارد.

اوباما که در هنگام رای‌گیری در ایالت فلوریدای آمریکا حضور داشت رای مخالف به این طرح را عدم پایان تلاش‌ها برای اجرای سیاست‌های اقتصادی خود خواند و با صدور بیانیه‌ای جمهوری‌خواهان را به بن‌بست کشاندن این طرح متهم کرد و افزود: با "هری رید" رئیس مجلس سنای آمریکا گفت‌وگو خواهم کرد تا بخش‌های مختلف این طرح به طور جداگانه به رای گذاشته شوند.

وی تاکید کرد مردم آمریکا در نهایت پاسخ "نه" را نمی‌پذیرند، هم‌اکنون زمانی است که کنگره به وظایف و مسولیت‌های خود عمل کند، منافع سیاسی خود را کنار بگذارد و به موضوع اشتغال بپردازد.

این در حالی است که آمریکا در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 میلادی قرار دارد و فعالیت‌های سیاسی احزاب برای پیروزی در آن آغاز شده است.

از سوی با پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات میان دوره‌ای آمریکا و کسب اکثریت کرسی‌های مجلس نمیاندگان این کشور کار برای اوباما و دموکرات‌ها برای تصویب طرح‌ها و لوایح مورد نظر مشکل شده است.

   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet