هدر موبایل
1390/07/20 09:47:12
سرویس صحن
/موافق کلیات اصلاح آئین نامه داخلی مجلس/

صادق: تغییرات جدید در آئین‌نامه داخلی مجلس اهمیت بسزایی دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در موافقت با طرح اصلاح موادی از آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: مسائل جاری در این طرح دیده شده که اهمیت زیادی دارد.
صادق: تغییرات جدید در آئین‌نامه داخلی مجلس اهمیت بسزایی دارد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در موافقت با طرح اصلاح موادی از آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: مسائل جاری در این طرح دیده شده که اهمیت زیادی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/1041.jpg صادق:,تغییرات,جدید,در,آئین‌نامه,داخلی,مجلس,اهمیت,بسزایی,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمهدی صادق در نشست علنی امروز چهارشنبه 20 مهر در موافقت با طرح اصلاح موادی از آئین‌نامه داخلی مجلس با بیان این که مسائل دیده شده در طرح جدید بسیار حائز اهمیت است گفت: من تنها به طرح نکاتی از مسائل مهم دیده شده در این طرح می‌پردازم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس موضوع تغییر مکان در شرایط خاص و انتخاب مکان از طرف هیات رئیسه، نحوه انتخاب و رسیدگی به وظایف رئیس کمیسیون اصل نود و همچنین رئیس و دادستان دیوان محاسبات و سایرافرادی که با رای مجلس انتخاب می‌شوند را از جمله موارد جدید در آئین‌نامه داخلی مجلس دانست و گفت: در صورت عدم توانایی هر یک از حقوقدانان شورای نگهبان می‌توانیم تصمیم‌گیری کنیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تصمیم‌گیری در مورد  عدم حضور برخی اعضا در کمیسیون‌های خاص مجلس نیز از جمله موارد جدید در این طرح است، گفت: همچنین در صورتی که طرح‌ها و لوایح در شش جلسه نهایی نشود هیات رئیسه مجلس از روز هفتم می‌تواند جلسه تشکیل دهد.

صادق در ادامه یادآور شد: همچنین در مورد نطق روسای قوای مجریه و مقننه در صحن علنی مجلس و درخواست کتبی آنان تصمیم گیری می‌شود. صدور بیانیه مجلس در مورد  مسائل مهم داخلی و نحوه صدور قطعنامه و بیانیه‌ها توسط مجلس نیز در  طرح جدید پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: به همین دلایل به نظر من مسائل جدیدی در این طرح دیده شده که اهمیت بسزایی دارد و درخواست موافقت نمایندگان با این اصلاحیه را دارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet