خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/07/20 11:14:29
سرویس سیاسی
کریمی‌فیروزجایی خبر داد:

تعویق استیضاح وزیر اقتصاد تا تکمیل تحقیقات کمیسیون اصل 90

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس،گفت: در نشست اعضای این هیئت رئیسه مقرر شد از وزیر اقتصاد بخواهیم تا روند عزل‌ها در نظام بانکی از طریق رئیس‌جمهوری ادامه یابد و قائم‌مقام بانک مرکزی از جایگاه خود برکنار شود و چنانچه مشاهده شود که اراده‌ای برای انجام این کار نیست، مجلس به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد.
تعویق استیضاح وزیر اقتصاد تا تکمیل تحقیقات کمیسیون اصل 90 عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس،گفت: در نشست اعضای این هیئت رئیسه مقرر شد از وزیر اقتصاد بخواهیم تا روند عزل‌ها در نظام بانکی از طریق رئیس‌جمهوری ادامه یابد و قائم‌مقام بانک مرکزی از جایگاه خود برکنار شود و چنانچه مشاهده شود که اراده‌ای برای انجام این کار نیست، مجلس به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1635.jpg تعویق,استیضاح,وزیر,اقتصاد,تا,تکمیل,تحقیقات,کمیسیون,اصل,90 Icana

علی کریمی فیروزجایی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تشکیل جلسه هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان در روز سه شنبه 19 مهر گفت: جلسه با حضور 7 نفر اعضای هیات رئیسه در دفتر رئیس تشکیل و راجع به نحوه برخورد مجلس با پدیده تخلف مالی 3 هزار میلیارد تومانی بحث شد.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فراکسیون اصولگرایان از اقدامات دستگاه قضا در پیگیری تخلف مالی 3 هزار میلیارد تومانی حمایت می کند، تصریح کرد: با توجه به فضای مجلس و مطالبه افکار عمومی هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان خواستار رسیدگی عاجل به پرونده فساد مالی صورت گرفته در سیستم بانکی کشور شد و همچنین اعضا مقرر کردند که به کمیسیون اصل 90 فرصت کافی داده شود تا این موضوع را به صورت همه جانبه و دقیق بررسی کند.

وی با اشاره به استیضاح وزیر اقتصاد که از سوی جمعی از نمایندگان مجلس پیگیری می شود، افزود: بنا شد تا از امضاکنندگان طرح استیضاح فرصتی اخذ شود تا کمیسیون اصل 90 و دستگاه قضایی در این رابطه تحقیقات خود را کامل کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: در پرونده فساد مالی 3 هزار میلیارد تومانی وزارت اقتصاد قصورهایی داشت اما عمده تخلفات مربوط به بانک مرکزی و چند بانک است. از این رو انتظار می رود مدیرعامل بانک مرکزی و قائم مقام وی برای پاسخ به افکار عمومی داوطلبانه استعفا دهند تا دستگاه قضایی بتواند با خاطیان برخورد قانونی و قاطع کند.

وی ادامه داد: در جلسه هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان بنا شد از وزیر اقتصاد و دارایی بخواهیم تا روند عزل ها در نظام بانکی کشور از طریق رئیس جمهورادامه یابد و قائم مقام بانک مرکزی از جایگاه خود برکنار شود، و اگر مشاهده شود که اراده ای برای انجام این کار نیست مجلس به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: در موارد مشابه تخلفات مالی در نظام بانکی کشورها ،مجموعه مدیران به صورت دسته جمعی استعفا می دهند تا ضمن التیام افکار عمومی، مجموعه جدید بتواند به تخلفات صورت گرفته رسیدگی کند.

وی افزود: اگر به هر دلیل استیضاح وزیر اقتصاد و دارایی از هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شد، این مسئله در جلسه شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مورد بررسی و نظرخواهی افراد قرار خواهد گرفت. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet