خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1390/07/20 09:46:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ادیانی راد:

وزارت نیرو بخشی از مطالبات پیمانکاران را پرداخت

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پیمانکاران حدود ۸ هزار میلیاردتومان از وزارت نیرو مطالبه داشتند،گفت که پنج هزار میلیاردتومان از این مطالبات پرداخت شد.
وزارت نیرو بخشی از مطالبات پیمانکاران را پرداخت عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پیمانکاران حدود 8 هزار میلیاردتومان از وزارت نیرو مطالبه داشتند،گفت که پنج هزار میلیاردتومان از این مطالبات پرداخت شد. https://cdn.icana.ir/d/019/90.jpg وزارت,نیرو,,بخشی,از,مطالبات,پیمانکاران,را,پرداخت Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛علی ادیانی‌راد نماینده مردم قائمشهر وعضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،به ارائه گزارشی از جلسه عصرسه‌شنبه اعضای کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه اقدامات انجام شده در خصوص مطالبات صنعت برق کشور با حضور مسئولانی از وزارت نیرو، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و سندیکای برق ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی به فارس افزود:یکی ازچالش‌های پیش روی وزارت نیرو در حوزه آب و برق، مطالبات بالای پیمانکاران و افرادی است که به نحوی خدماتی را به این وزارتخانه ارائه دادند.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پیمانکاران بخش خصوصی حدود 8 هزار میلیارد تومان از وزارت نیرو مطالبه داشتند، تصریح کرد: ‌با توجه به حساسیت نمایندگان و پیگیری‌هایی که صاحبان صنعت و واحدهای تولیدی داشتند، کمیسیون انرژی طی چندین جلسه کارشناسی و مهم، نسبت به بررسی این موضوع اقدام کرد و در جلسه امروز در واقع به ارزیابی و چگونگی پرداخت مطالبات پرداختیم که خوشبختانه گزارش‌های خوبی از سوی مسئولین وزارت نیرو در این جلسه ارائه شد.
به گفته وی؛به دلیل اعتباری که هیئت وزیران به وزارت نیرو ارائه داده، مدیرعامل شرکت توانیر در این جلسه اعلام کرد که بخش قابل توجهی از مطالبات پیمانکاران پرداخت شده است که این رقم حدود 5 هزار میلیارد تومان است.
ادیانی‌راد اضافه کرد:پرداخت این مطالبات از مسئولیت این وزارتخانه خارج شده و برابر قانون بودجه 1390 که دولت مکلف شد ما به ازای فروش بخشی از اماکن دولتی و شرکت‌ها، مطالبات بدهکاران را پرداخت کند، پرداخت این بدهی از دوش وزارت نیرو منفک شده و به عهده دولت گذاشته شده است.

وی درخاتمه متذکر شد:طبق گزارش،مشخص شد که با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، این معضل و چالش جدی طلبکاران بخش خصوصی تا بخش قابل توجهی مرتفع شده است.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet