هدر موبایل
1390/07/20 09:50:22
سرویس سیاسی
کابینه اسلواکی سقوط کرد؛

رای منفی پارلمان اسلواکی به طرح تقویت صندوق مالی ناحیه یورو

پارلمان اسلواکی به طرح تقویت صندوق مالی ناحیه یورو رای منفی داد تا کابینه این کشور منحل شود.
رای منفی پارلمان اسلواکی به طرح تقویت صندوق مالی ناحیه یورو پارلمان اسلواکی به طرح تقویت صندوق مالی ناحیه یورو رای منفی داد تا کابینه این کشور منحل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2268.jpg رای,منفی,پارلمان,اسلواکی,به,طرح,تقویت,صندوق,مالی,ناحیه,یورو Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، نمایندگان پارلمان اسلواکی روز گذشته (سه‌شنبه) طرح اعطای تسهیلات به صندوق مالی اتحادیه اروپا را رد کردند تا "لیوتا رادیکوا" نخست‌وزیر این کشور از سمت خود استعفا دهد.
با استعفای نخست‌وزیر اسلواکی به دلیل رد این طرح در پارلمان، کابینه این کشور منحل شد.
عدم تصویب طرح تقویت صندوق مالی ناحیه یورو در پارلمان اسلواکی طرح اجرای اصلاحات بر ساختار اقتصادی ناحیه یورو را با خطر شکست مواجه کرده است.
با این حال انتظار می‌رود رای‌گیری درباره این طرح در آینده نزدیک مجددا در پارلمان اسلواکی تکرار شود.
حزب لیبرال یکی از چهار حزب تشکیل‌دهنده دولت ائتلافی اسلواکی با عدم حمایت از این طرح در جلسه رای‌گیری روز گذشته حضور پیدا نکرد.
"ایوتا رادیکوا" نخست‌وزیر اسلواکی اعلام کرده بود اگر پارلمان به این طرح رای منفی دهد از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.

رهبران ناحیه یورو در واکنش به رد این طرح در پارلمان اسلواکی اعلام کردند همچنان به تصویب این طرح امیدوار هستند و با مقام‌های رسمی اسلواکی در این باره گفت‌وگو خواهند کرد.
رهبران ناحیه یورو در اجلاس مشترک ۲۱جولای گذشته (۳۰تیر) مقرر کردند ذخیره مالی صندوق نجات ناحیه یورو برای کمک به اعضای آن برای مقابله با بحران کسری بودجه و بدهی توسعه یابد.
تمامی ۱۷ کشور ناحیه یورو باید این طرح را تصویب کنند.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet