هدر موبایل
1390/07/20 09:56:48
سرویس صحن
/مخالف کلیات اصلاح آئین نامه داخلی مجلس/

جعفری: اصلاح آیین‌نامه داخلی حقوق نمایندگان را سلب می‌کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس نباید منجر به سلب حقوق نمایندگان شود، گفت: این طرح ایرادهایی دارد که یکی از آنها این است که نمایندگان نمی‌توانند امضای خود برای استیضاح یک وزیر را پس بگیرند.
جعفری: اصلاح آیین‌نامه داخلی حقوق نمایندگان را سلب می‌کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس نباید منجر به سلب حقوق نمایندگان شود، گفت: این طرح ایرادهایی دارد که یکی از آنها این است که نمایندگان نمی‌توانند امضای خود برای استیضاح یک وزیر را پس بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/2769.jpg جعفری:,اصلاح,آیین‌نامه,داخلی,حقوق,نمایندگان,را,سلب,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز مجلس بهروز جعفری در مخالفت با کلیات طرح اصلاحی از مواد آیین‌نامه مواد داخلی مجلس تصریح کرد: هدف از آیین‌نامه داخلی مجلس روانسازی اجرای قانون است اما نباید منجر به سلب حقوق نمایندگان شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس موادی آمده است که مغایر با قانون اساسی است، افزود: یکی از این موارد عدم توانایی نمایندگان برای بازپس‌گیری امضای خود درباره استیضاح یک وزیر است.

وی ادامه داد: نمایندگان می‌توانند در آخرین لحظات طرح استیضاح را امضاح کنند اما نمی‌توانند پس از تعامل امضا خود را پس بگیرند و این یکی از ضعف‌های این طرح است.

جعفری افزود: این طرح به جای آن که مشکلی را برطرف کند حق نمایندگان را سلب کرده است.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با بیان این که یکی دیگر از ضعف‌های طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس این است که فراکسیون‌ها باید حداقل 10 عضو داشته باشند، گفت: تصمیم‌های فراکسیون‌ها جنبه عملی و الزامی ندارد و ممکن است فراکسیون زنان مجلس با فراکسیون فرزندان شاهد در دوره آینده به حد نصاب نرسند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هستیم با بیان این که قانون اساسی بر استقلال قوا تاکید دارد، تصریح کرد: به طور حتم شورای نگهبان ایرادهایی را به طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس وارد می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet