هدر موبایل
1390/07/20 10:31:46
سرویس صحن
/موافق کلیات اصلاح آیین‌‌نامه داخلی مجلس/

محمد یاری: اصلاح آیین‌نامه روند طرح سوال از دولتمردان را تسریع می‌دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تسریع در روند سوال از دولتمردان اجرایی شدن بیانیه‌ها و قطعنامه‌های مجلس و تعیین تکلیف بودجه سالیانه کشور در صورت تاخیر در ارائه آن از نکات مثبت اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس دانست.
محمد یاری: اصلاح آیین‌نامه روند طرح سوال از دولتمردان را تسریع می‌دهد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تسریع در روند سوال از دولتمردان اجرایی شدن بیانیه‌ها و قطعنامه‌های مجلس و تعیین تکلیف بودجه سالیانه کشور در صورت تاخیر در ارائه آن از نکات مثبت اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/1860.jpg محمد,یاری:,اصلاح,آیین‌نامه,روند,طرح,سوال,از,دولتمردان,را,تسریع,می‌دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهمن محمدیاری در نشست علنی امروز (20 مهر) مجلس در موافقت با طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس این طرح را نتیجه عملکرد و نحوه اجرای آیین‌نامه در طول سال توسط نمایندگان دانست و گفت: آیین‌نامه اشکالاتی داشته است که در طول این سال‌ها به طور عملی نمایندگان سعی در رفع آن داشته‌اند وحالا به طور مکتوب قصد اصلاح آن را داریم.

نماینده مردم تالش؛ رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس کارایی آیین‌نامه را بیشتر می‌کند و امکان نظارتی بیشتری برای مجلس فراهم می‌کند.

وی یکی از ایرادات فعلی آیین‌نامه داخلی مجلس را روند رسیدگی به سوالات نمایندگان از وزرا دانست و گفت: روند طولانی که برای طرح سوال از مسوولان اجرایی کشور در آیین‌نامه پیش بینی شده است، عملا باعث می‌شود طرح سوال در صحن علنی مجلس موضوعیت نداشته باشد.

وی همچنین در رابطه با اهمیت بیانیه‌هایی که از سوی نمایندگان داده می‌شود گفت: بیانیه‌ها به منزله موضع رسمی مجلس است که متاسفانه به صورت دستی در مجلس گردانده می‌شود که با اصلاح آیین‌نامه این بیانیه سیستماتیک تهیه شده و به عنوان موضع رسمی مجلس اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی باید موظف به اجرای بیانیه‌ها و قطعنامه‌ها باشند.

وی از نکات مثبت دیگر اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس اصلاح روند بررسی برنامه بودجه دانست و گفت: در صورتی که بودجه تا 15 اسفند بودجه نهایی نشود؛ سه دوازدهم بودجه مطابق سال قبل اجرا می‌شود.

وی در پایان گفت: در این طرح مواد متعددی از آیین‌نامه که اشکال داشته  اصلاح شده است که موجب کارآمدی سیستم مجلس خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet