هدر موبایل
1390/07/20 11:18:14
سرویس بین الملل
حسین ابراهیمی:

توطئه اخیر آمریکا علیه ایران برای خنثی کردن برتری ایران در منطقه است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر این‌که توطئه اخیر آمریکا علیه ایران برای خنثی کردن برتری موقعیت ایران در منطقه است، گفت: موقعیت برجسته ایران به‌عنوان بازیگری مؤثر در عرصه سیاست جهانی، آمریکا را به چنین واکنش‌هایی واداشته است.
توطئه اخیر آمریکا علیه ایران برای خنثی کردن برتری ایران در منطقه است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر این‌که توطئه اخیر آمریکا علیه ایران برای خنثی کردن برتری موقعیت ایران در منطقه است، گفت: موقعیت برجسته ایران به‌عنوان بازیگری مؤثر در عرصه سیاست جهانی، آمریکا را به چنین واکنش‌هایی واداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/2073.jpg توطئه,اخیر,آمریکا,علیه,ایران,برای,خنثی,کردن,برتری,ایران,در,منطقه,است Icana

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت، اظهارات اخیر مقامات آمریکا را در پی موفقیت ایران در همایش بیداری اسلامی و کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین عنوان کرد و افزود: همان طور که مقام معظم رهبری در بیانات خود در اجلاس های مذکور اشاره کردند که بعد از این توطئه ها افزایش پیدا خواهد کرد امروز شاهدیم که با توجه به موقعیت برتر جمهوری اسلامی ایران توطئه ها علیه ایران افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی، ‌با بیان این که امروز ایران به الگویی برای ملت های انقلابی تبدیل شده است، افزود: نتایج دو اجلاس بیداری اسلامی و حمایت از انتفاضه فلسطین  این بود که ایران همه تحولات منطقه را مدیریت می کند، البته واقعیت هم همین است چرا که مقام معظم رهبری هر دو اجلاس را به درستی مدیریت کردند.

وی با تاکید بر این که اکثر کشورهای تاثیر گذار شرکت­کننده در این اجلاس ها نظر ایران را تایید کردند، ادامه داد: درهمان همایش حماس به صورت رسمی اعلام کرد که مقام معظم رهبری را به عنوان رهبر خود قبول داشته و بیانات ایشان برای آن ها مطاع است .

ابراهیمی با اشاره به اظهارات یکی ازبزرگان فلسطینی مبنی بر این که ایران تنها کشوری است که امکان حل مشکل فلسطین را دارد ،بیان کرد: نتیجه این اظهارات به همراه انقلاب و تحرکات منطقه که همه در راستای نفی منافع آمریکا در منطقه بوده است باعث شده مقامات امریکا دست به طرح چنین اظهاراتی بزنند.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به واتیکان ادامه داد: در این سفر یکی از نمایندگان سنای ایتالیا اعلام کرد که به دلیل نفوذ و تاثیر گذاری ایران در منطقه، غرب در آینده ای نزدیک چاره ای جز استمداد خواستن از ایران برای مذاکره آینده جهان نخواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با بیان این که ایران امروز به درستی به بازیگری جهانی در عالم سیاست تبدیل شده است ،تاکید کرد: بر همین اساس آمریکا دست به هر کاری می زند تا وجهه ایران را تخریب کند.

وی اظهارات اخیر آمریکا را بسیار ناشیانه خواند و افزود: ایران با عربستان مشکلی ندارد که دست به چنین اقدامی بزند.

وی با بیان این که ایران خود بزرگترین صدمات را از اقدامات تروریستی دیده و مخالف هر گونه عملیات تروریستی است، ادامه داد: واقعیت این است که آمریکا خود طرفدار تروریست بوده و شما می بینید که امروز مردم عراق خواهان اخراج تروریست ها از کشورشان هستند اما آمریکا با خروج آنان مخالف است.

وی به حضور نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان اشاره و تصریح کرد: آمریکا وارد افغانستان شد تا ریشه تروریست ها را قطع کند اما در عمل شاهدیم که با تقویت طالبان آن ها را در این کشور به قدرت رسانده است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم، بیرون کشیدن رژیم صهیونیستی  از انزوا را یکی دیگر از اهداف آمریکا از طرح این موضوع عنوان کرد و افزود: آمریکا امروز در دنیا به عنوان منزوی ترین و منفورترین کشور مطرح است بنابراین با این اقدامات در تلاش است تا نه تنها خود بلکه رژیم صهیونیستی را از انزوا خارج کند.

ابراهیمی نسبت دادن این گونه اقدامات تروریستی را ایحاد فضای منفی تبلیغاتی علیه ایران عنوان کرد.

نماینده بیرجند با اشاره به موقعیت عربستان در کشورهای عربی گفت: عربستان امروز در یمن و بحرین مشغول فعالیت است در این راستا آمریکا در صدد است با این اقدامات هم عربستان را هم به گونه ای از انزوا خارج کند و هم محبوبیتی برای خود کسب کند اما تجربه ثابت کرده که با این فضاسازی ها به نتیجه نمی رسند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تنها پاسخ ایران به این اظهارات را شفاف سازی خواند و گفت: باید با اطلاع رسانی زمینه خنثی کردن این اظهارات را در بین افکار عمومی فراهم کنیم.

دولت آمریکا که درپی اعتراضات گسترده مردمی در بیش از هزار شهر، اکنون در بدترین وضعیت خود قرار دارد، در تلاش برای گمراه کردن جهانیان از این تحرکات مردمی به جوسازی علیه ایران روی آورده و در اظهار نظری عجیب مدعی دست داشتن تهران در تلاش برای ترور سفیر عربستان در واشنگتن شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet