ایام محرم 1398
1390/07/20 11:07:45
سرویس سیاسی

تصویب طرح اعمال فشار بر چین در کنگره آمریکا

مجلس سنای آمریکا طرح تشدید فشار بر چین برای افزایش ارزش واحد پول "یوان" را تصویب کرد.
تصویب طرح اعمال فشار بر چین در کنگره آمریکا مجلس سنای آمریکا طرح تشدید فشار بر چین برای افزایش ارزش واحد پول "یوان" را تصویب کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8888.jpg تصویب,طرح,اعمال,فشار,بر,چین,در,کنگره,آمریکا Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل ازروزنامه آمریکایی واشنگتن پست، سناتورهای مجلس سنای آمریکا در جلسه روز گذشته (سه‌شنبه) به رغم هشدار کاخ سفید و مجلس نمایندگان طرحی را تصویب کردند که بر اساس آن چین و دیگر کشورهایی که ارزش واحد پولی خود را پایین نگه می‌دارند تحت فشار قرار خواهند گرفت.
حامیان این طرح بر این باورند با اعمال فشار بر این کشورها و افزایش ارزش واحد پولی وضعیت شغلی در آمریکا بهبود خواهد یافت.
کاخ سفید در واکنش به تصویب این طرح با ابراز نگرانی از آن اعلام کرد این قانون می‌تواند مذاکرات تجاری میان دو کشور را مختل کند.
اغلب سناتورهای جمهوری‌خواه مجلس سنا به این طرح رای منفی داده بودند.
"جان بینر" رئیس مجلس نمایندگان آمریکا چندی پیش از این در سخنانی ضمن اشاره به هشدار چین برای به راه انداختن جنگ تجاری در صورت ادامه اعمال فشار آمریکا، با تصویب هرگونه طرحی برای مقابله با چین در کنگره آمریکا مخالفت کرد.
بسیاری از اقتصاددانان بر این باورند پایین نگه داشتن ارزش یوان از سوی دولت چین با هدف افزایش صادرات و راه‌یابی محصولات چینی به بازارهای جهانی انجام شده است.
از سوی دیگر اما مقام‌های چینی بر تعهد خود به قوانین اصلاح واحد پولی تاکید کرده و افزودند یوان از ابتدای سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون ۳۰ درصد در قبال دلار آمریکا افزایش ارزش داشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet