خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/07/20 11:50:45
سرویس صحن
نریمان در نطق میان‌دستور:

ظرفیت محدود انتقاد پذیری دامن دولتی‌ها را گرفته است

عضو کمیسیون عمران مجلس کنار گذاشتن مسئولان خدوم و شایسته را به علت رأی دادن به رقیب را ناشی از محدود بودن ظرفیت انتقادپذیری برشمرد و گفت: بهترین درآمدها حاصل از فروش نفت در سال‌های اخیر در اختیار داشتیم، با درآمد آن چه کردیم.
ظرفیت محدود انتقاد پذیری دامن دولتی‌ها را گرفته است عضو کمیسیون عمران مجلس کنار گذاشتن مسئولان خدوم و شایسته را به علت رأی دادن به رقیب را ناشی از محدود بودن ظرفیت انتقادپذیری برشمرد و گفت: بهترین درآمدها حاصل از فروش نفت در سال‌های اخیر در اختیار داشتیم، با درآمد آن چه کردیم. https://cdn.icana.ir/d/019/900.jpg ظرفیت,محدود,انتقاد,پذیری,دامن,دولتی‌ها,را,گرفته,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محسن نریمان در نطق میان‌دستور خود با بیان این که یکی از اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله رسیدن به قله آسیای جنوب غربی است، تاکید کرد: باید با برنامه‌ریزی و کار مداوم شاخص‌های اقتصادی را ارتقا دهیم که برای رسیدن به چنین هدفی لازم است جایگاه فعلی بررسی و نقشه راه آینده نیز تبیین شود.

نریمان افزود: نرخ تورم، رشد اقتصادی و نرخ بیکاری که سنگ محکی کارآمد برای قیاس حال و روز فعلی ماست باید مطالعه و تحلیل شود.

وی ادامه داد: طبق آخرین گزارش‌ها درقیاس با کشورهایی مثل آسیای مرکزی، منطقه قفقاز، کشورهای همسایه و خاور میانه کوچک شاخص رشد اقتصادی ما در رتبه 21 در نرخ تورم رتبه 20 و در نرخ بیکاری رتبه 12 قرار دارد؛ باید به خود آییم و با شرط عدم پرهیز از اهداف سندهای چشم‌انداز به راه خویش با قوت ادامه دهیم.

نریمان با اشاره به نیروهای خدوم و کارم آمد حاضر در عرصه‌های اقتصادی کشور، یادآور شد: این افراد به علت رأی دادن به رقیب از آن‌ها بهره‌ای گرفته نمی‌شود و با آن‌ها برخورد حذفی شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: ظرفیت محدود انتقاد پذیری دامن هم جناحی‌های دولتی‌ها را هم گرفته است و این در حالی است که دشمنان چشم طمع به منابع و دارایی‌های عظیم ما دوخته‌اند.

نریمان با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد 2.5 میلیون فرصت شغلی، با اشاره به صحبت‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وی معتقد است که با اختصاص 130 میلیارد تومان در کنار 30 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی و با اصلاح قانون کار و تفاهم استانداری‌ها و با اختصاص 90 هزار میلیارد تومان از منابع بانکی و همچنین 40 هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی می‌توان این فرصت شغلی را ایجاد کرد.

وی با یادآوری گزارشی از مرکز پژوهش‌ها، تحقق این وعده را نشدنی عنوان کرد و افزود: در سال‌های گذشته رشد اقتصادی ما بیشتر از دوران کنونی بوده است ما نتوانسته‌ایم این میزان شغل ایجاد کنیم و باید گفت در این وعده‌ها مورد تردید جدی است.

نریمان هشدار داد که ممکن است وضعیت تخصیص اعتبارات عمرانی امسال هم مانند سال پیش با مشکل‌های فراوانی نظیر عدم تخصیص کامل مواجه شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: آیا طرح این سؤال در شرایط فعلی منطقی نیست که با این درآمد رویایی نفت در سال‌های اخیر چگونه نتوانستیم جایگاه خود را ارتقا دهیم؛ در این شرایط است که باید از حق رسمی ابزار نظارتی خود و اصل 110 قانون اساسی استفاده کنیم و با هتک حرمت‌ها، بی احترامی‌ها، تخلف‌ها و به هیچ گرفتن‌های مدیریت‌های قبلی برخورد شود.

وی در پایان با مطرح کردن این پرسش که وقت آن نرسیده است که به بازنگری قانون اساسی بپردازیم و با مطرح کردن طرح آشتی ملی، خواستار پدید آوردن شوق و شوری در جامعه شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet