خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/07/20 13:43:11
سرویس سیاسی

دیدار دبیرکل اتحادیه جهانی کارگران با رئیس مجلس شورای اسلامی

جرج ماریکوس دبیرکل اتحادیه جرمانی کارگران بعدازظهر روز سه‌شنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
دیدار دبیرکل اتحادیه جهانی کارگران با رئیس مجلس شورای اسلامی جرج ماریکوس دبیرکل اتحادیه جرمانی کارگران بعدازظهر روز سه‌شنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/11493.jpg دیدار,دبیرکل,اتحادیه,جهانی,کارگران,با,رئیس,مجلس,شورای,اسلامی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در ابتدای این دیدار لاریجانی با اشاره به سوابق تمدنی درخشان هر دو ملت، جمهوری اسلامی ایران را دارای نگاهی مثبت نسبت به روابط دوجانبه با یونان دانست و این روابط را رو به گسترش ارزیابی کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار در جریان گزارش پیرامون شرایط سخت اقتصادی در یونان قرار گرفت و ابراز امیدواری کرد این شرایط زودتر بهبود یابد.

در ادامه این دیدار دبیرکل اتحادیه جهانی کارگران با اشاره به بدهی 350 میلیارد دلاری یونان اظهار داشت: وعده کمک بعضی کشورهای اروپایی برای پرداخت شصت درصد بدهی دولت یونان به بانک‌ها، توخالی و انجام نشدنی‌است و مشکل بانک های یونانی و مردم یونان را حل نمی‌کند.

نماینده پارلمان یونان همچنین با ابراز امیدواری در زمینه توسعه روابط پارلمانی میان دو کشور بر تمایل ملت یونان برای برقراری روابط دوستانه با ملت ایران، بواسطه برخورداری دو ملت از سوابق کهن و ریشه‌دار تمدنی تاکید کرد و از تلاش خود و همفکرانی در پارلمان یونان برای فعال کردن گروه دوستی پارلمانی یونان و ایران خبر داد.

در پایان دبیر کل اتحادیه جهان کارگران با اشاره به روابط برادرانه این اتحادیه با خانه کارگر ایران اظهار داشت: در بیانیه پایانی کنگره جهان کارگران که اخیراً برگزار شده است دخالت‌های امپریالیستی آمریکا و رژیم صهیونیستی در امور کشورهای جهان ازجمله در فلسطین و سایر کشورهای خاورمیانه به شدت محکوم شده است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet