روز مجلس
1390/07/20 16:00:21
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمد تقی رهبر هشدار داد؛

آقایان پنبه ها را از گوششان بردارند

رییس فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به کم آبی و خشکی زاینده رود گفت:مدیریت استان اصفهان و وزارت کشور عملکرد ضعیفی در این زمینه داشته و خوب عمل نکرده اند.
آقایان پنبه ها را از گوششان بردارند رییس فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به کم آبی و خشکی زاینده رود گفت:مدیریت استان اصفهان و وزارت کشور عملکرد ضعیفی در این زمینه داشته و خوب عمل نکرده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/85.jpg آقایان,پنبه,ها,را,از,گوششان,بردارند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛‌  حجت الاسلام محمد تقی رهبر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم آبی و خشکی زاینده رود به پایگاه خبری اعتدال گفت:کم آبی و بارندگی کم یک عامل است،اما دلیل اصلی خشکی زاینده رود نیست؛ مدیریت استان اصفهان و  وزارت کشور عملکرد ضعیفی در این زمینه داشته و خوب عمل نکرده اند.

وی درادامه به مسئولین هشدارداد و گفت: آقایان دراستان چهارمحال بختیاری در جمع مردم نشستند و گفتند ما اجازه می دهیم هر چه آب می خواهند ، از سرچشمه های زاینده رود بردارند؛ ما در سفر قبلی رییس جمهور به ایشان انتقاد کردیم و ایشان پاسخ دادند که این مساله کم لن یکن دیده شود ، ولی آنها همچنان از این چراغ سبز استفاده کردند و با گذاشتن موتور آب ؛ آب را به کوه و تپه های اطراف بردند.
رییس فراکسیون روحانیون مجلس افزود:حق آبه مردم محروم شرق منطقه را به کوهها می برند برای کاشت بادام و گردو ؛ آنجا خاکش مرده است و این خلاف عدالت است ؛ چهار محال بختیاری 500 هزار جمعیت دارد و اصفهان 5 میلیون.
عضوکمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود:متاسفانه هیچ نظارتی در اینگونه مسائل نیست ، زاینده رود 400 ساله اینگونه خشک می شود ، پل ها صدمه میبیند و طبیعت و سلامت مردم و محیط زیست نابود می شود و ما از این مسائل تاسف می خوریم.
رهبر تصریح کرد: باید بازنگری در برداشت آب صورت گیرد و اجازه ندهند زایندرود خشک شود ، چرا که این مساله یک خسارت ملی است.
وی درخاتمه گفت:آقایان پنبه ها را ازگوششان بردارند و حرف ما و مردم را بشنوند ؛مردم اصفهان نجیب هستند، اما مسئولین نشسته اند تا اتفاق بدی بیفتد و بعد تکانی بخورند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet