هدر موبایل
1390/07/20 13:13:11
سرویس بین الملل
جلالی در واکنش به اتهام زنی جدید آمریکا:

آمریکا به دنبال کمک روانی به عربستان و رژیم صهیونیستی است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقدام اخیر آمریکا را بازی سیاسی خواند و گفت: افکار عمومی دنیا می داند که آمریکا با طرح این مسئله به دنبال دستیابی به اهداف سیاسی خود است.
آمریکا به دنبال کمک روانی به عربستان و رژیم صهیونیستی است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقدام اخیر آمریکا را بازی سیاسی خواند و گفت: افکار عمومی دنیا می داند که آمریکا با طرح این مسئله به دنبال دستیابی به اهداف سیاسی خود است. https://cdn.icana.ir/d/019/2465.jpg آمریکا,به,دنبال,کمک,روانی,به,عربستان,و,رژیم,صهیونیستی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی امروز چهارشنبه 20 مهر در جمع خبرنگاران افزود: در جنجال اخیر آمریکا چند نکته وجود داد، اولین نکته اینکه امروز ایالات متحده آمریکا با اعتراض های مردمی که روز به روز در حال گسترش است، مواجه بوده، بر این اساس به دنبال ایجاد خط خبری جدیدی است تا بتواند اعتراضات مردمی در این کشور را تحت الشعاع قرار دهد.

جلالی ادامه داد: آمریکا به دنبال ایجاد یک مسئله جدید است تا در کنار آن یک همگرایی در داخل ایالات متحده به وجود آورد.

وی همچنین به درگیری ایالات متحده آمریکا با مسائل خارجی اشاره کرد و ادامه داد: انقلاب های منطقه و ناکامی آمریکا در نگه داشتن دیکتاتورها و همپیمانانشان در داخل منطقه موجب چنین عکس العملی از سوی مقامات این کشور شده است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس سومین دلیل طرح چنین ادعایی از سوی آمریکا را نگه داشتن همپیمانانشان در منطقه خواند و بیان کرد: آنها درصددند با ایجاد فاز خبری جدیدی فشار افکار عمومی را از روی همپیمانان خود بردارند.

جلالی ادامه داد: آمریکا با این اقدامات می کوشد تا ذهن ها را از آدمکشی همپیمانانش در منطقه منحرف کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادعاهای اخیر آمریکا را دروغ خواند و گفت: آمریکا تلاش دارد تا از فرصت خبری استفاده کرده و علیه ایران جنگ روانی ایجاد کند اما خودشان می دانند که این اقدامات نتیجه حقوقی و مستندی در بر ندارد.

جلالی افزود: آمریکا همچنین به دنبال این است که با تاثیر روی افکار عمومی نتیجه کوتاه مدتی از این  موضوع بگیرد.

این نماینده مجلس هشتم درخصوص واکنش ایران گفت: سیاست خارجی ایران در این زمینه واکنش لازم را در دستور کار قرار خواهد داد.

سخنگوی امنیت ملی به سوال اختصاصی خبرنگار خانه ملت مبنی بر مطرح شدن نام کشور عربستان در این توطئه گفت: با توجه به اقدامات عربستان که اشتباهات فاحشی از حمایت از همپیمانان آمریکایی در منطقه انجام داد، موقعیت این کشور در منطقه بسیار تضعیف شده؛ بنابراین آمریکا در این طرح به دنبال آن است که تا حدودی چهره عربستان سعودی را ترمیم کند و کمک روانی به دولتمردان این کشور داشته باشد.

وی همچنین سخنان مطرح شده علیه ایران را مضحک خواند و افزود: اینکه ایران کسانی را بفرستند که سفیر عربستان را بکشند چه فایده ای برای ایران می تواند داشته باشد. طرح این موضوع نشان دهنده این است که حماقتی در پشت این سناریو نهفته است.

جلالی همچنین به شرایط بسیار وخیم رژیم صهیونیستی در منطقه اشاره کرد و ادامه داد: رژیم صهیونیستی امروز در طول چند دهه عمر نامشروع خود در بدترین شرایط قرار دارد چرا که برخی از کشورهایی که همپیمان اسرائیل در منطقه بودند امروز نه تنها وجود ندارند بلکه مردم هم در مقابل این رژیم قرار گرفته اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: آمریکا با مطرح کردن نام رژیم صهیونیستی در این سناریو درصدد است تا کمک های روانی خود از رژیم صهیونیستی را در دستور کار قرار دهد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet